Przywracają blask hotelom we Wrocławiu

Rozpoczął się generalny remont hotelu Piast we Wrocławiu przy Dworcu Głównym PKP, który zakończyć ma się do sierpnia przyszłego roku. Zmodernizowany został też Hotel Europejski, a w trakcie modernizacji jest hotel Polonia. Wszystkie należały do państwowej spółki Odra Tourist, którą przejęła potem grupa Dexpol.


Piast to jeden z najstarszych hoteli we Wrocławiu, uruchomiony w 1908 roku pod nazwą Kronprinz (Następca tronu) i będący w tamtym czasie najdroższym w mieście. Ostatnio podupadły, pełniący funkcję domu wycieczkowego z noclegami od 29 zł, powrócić ma jako hotel 2-gwiazdkowy z 92 pokojami, salą konferencyjną, restauracją i kawiarnią. – Wyróżniać się będzie niepowtarzalnym stylem i klimatem. Pod czujnym okiem konserwatora zabytków zrekonstruowane zostaną fasada i wnętrza budynku – mówi Marek Kochanowski, dyrektor marketingu firmy COHM zarządzającej obiektami po Odrze Tourist. Zmiany dotyczą też drugiego obiektu znajdującego się w zarządzaniu spółki – 3-gwiazdkowego Hotelu Europejskiego, który zbudowany został jako Hohenzollern Hof (Dwór Hohenzollernów). Niedawno dobiegł końca ostatni etap remontu – zrekonstruowano recepcję oraz kawiarniane wnętrza, aby goście mogli poczuć klimat początku XX wieku. Prace remontowe trwają też w kolejnym hotelu położonym przy tej samej ulicy i zarządzanym przez COHM – 3-gwiazdkowej Polonii, zbudowanej w 1911 jako hotel Vier Jahreszeiten (Cztery pory roku). W przyszłym roku po zakończeniu modernizacji podwyższyć ma on kategorię do czterech gwiazdek. Wkrótce rozpocząć mają się też prace nad odświeżeniem elewacji byłego hotelu Grand, znajdującego się vis a vis Piasta, zbudowanego w 1903 roku jako Hotel du Nord. W czasach PRL był jednym z najbardziej prestiżowych obiektów w mieście, ale potem popadł w ruinę i kilkanaście lat temu został zamknięty. Nie podjęto jeszcze decyzji, czy ponownie uruchomiony tam będzie

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *