Ruszył Focus Hotel w Chorzowie

Pod koniec listopada w Chorzowie uruchomiony został 3-gwiazdkowy obiekt polskiej sieci Focus Hotels ze 137 pokojami. Koszt inwestycji szacowany jest na 27 mln zł. To piąty hotel tej sieci – po Łodzi, Gdańsku, Szczecinie i Bydgoszczy – która dysponuje obecnie 507 pokojami.Focus Katowice Chorzów – bo tak brzmi jego oficjalna nazwa – uruchomiony w budynku po byłym hotelu robotniczym, znajduje się naprzeciwko stadionu Ruchu Chorzów, dwa kilometry od centrum. Tak jak i inne obiekty tej sieci, nastawiony jest głównie na gości indywidualnych podróżujących w celach biznesowych. Każde z trzech pięter mieszkalnych oznaczone jest innym kolorem, który powtarza się w wyposażeniu pokoi. W hotelu znajduje się restauracja, lobby bar, sauna i siłownia.

Do dyspozycji gości jest także bezpłatne WiFi, kącik biznesowy oraz sześć sal wielofunkcyjnych o łącznej powierzchni ponad 400 mkw., z których największa stwarza możliwość ekspozycji auta osobowego, dzięki czemu hotel liczy na zainteresowanie imprezami ze strony branży motoryzacyjnej. – Nasz nowy hotel wybudowaliśmy w Chorzowie, gdyż widzimy tam ogromny potencjał rozwoju naszej marki. Obecnie aglomeracja śląska jest jednym z największych centrów biznesowych w Polsce. Ta decyzja wpisuje się naszą strategię dotyczącą ekspansji nowych obiektów – mówi Łukasz Płoszyński, członek zarządu Focus Hotels. Wkrótce sieć planuje otwarcie kolejnego hotelu pod 4-gwiazdkową marką Focus Premium w Inowrocławiu. Właścicielem sieci jest notowana na GPW w Warszawie grupa kapitałowa

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *