Nowy kompleks na granicy Chorzowa i Katowic

Na granicy Chorzowa i Katowic planowana jest nowa inwestycja hotelowa: będzie to duży kompleks, składający się z 4-gwiazdkowego hotelu oraz przylegającego doń budynku z apartamentami pod wynajem. Inwestorem jest firma le Havre Hotels, koncepcję architektoniczną wraz z projektem wnętrz przygotowała warszawska pracownia PRC Design, zaś pozostałe etapy projektu współtworzy lokalna firma INDO Inżynierowie i Doradcy.W nowym kompleksie na Śląsku będzie 4-gwiazdkowy Hotel, centrum Spa,
sale konferencyjne oraz apartamenty pod wynajem. Inwestycja ma zostać
zakończona jeszcze w tym roku


Pierwszym etapem inwestycji będzie modernizacja istniejącego akademika "Hotel Uniwersytecki" i jego przebudowa na hotel o 190 pokojach. Przewidziano 13 kondygnacji, wraz z zapleczem restauracyjnym (ogólnodostępna restauracja, bar) oraz rekreacyjnym (centrum fitness, małe Spa). Dodatkowo, w ramach centrum konferencyjnego, powstaną 4 sale konferencyjne o łącznej powierzchni 400 m2 oraz sala wielofunkcyjna o powierzchni ok. 310 m2. Wszelkie pomieszczenia publiczne mieścić się będą w nowo powstałym "podium", którego elewację zaprojektowano w postaci blisko osadzonych aluminiowych "żeber" obejmujących przeszklony ekran. Prace nad hotelem zakończyć się mają pod koniec bieżącego roku. Obiekt należeć będzie do sieci "Best Western". Wstępne prace nad modernizacją budynku już się rozpoczęły. Końcowym etapem inwestycji ma być budowa 15-kondygnacyjnego apart-hotelu, składającego się z 79 apartamentów, w tym luksusowego penthouseŐu na ostatniej kondygnacji.
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *