Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

Ministerstwo Sportu i Turystyki wspiera realizację centralnego etapu Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, który odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia 2009 r. w Kołobrzegu. Młodzi hotelarze będą walczyć m.in. o indeks i udział w Programie Bezpłatne Studia w Wyższej Szkole Gospodarki (WSG) w Bydgoszczy, która jest organizatorem olimpiady.


Współorganizatorami natomiast są: Polska Izba Hotelarstwa w Warszawie i Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu. Branża hotelarska w naszym kraju do tej pory znała prestiżowy konkurs im. Wellmana organizowany przez Polskie Zrzeszenie Hoteli. Jego organizatorom zabrakło jednak determinacji, by zmagania młodych profesjonalistów przekształcić w olimpiadę, której program zatwierdza Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Podniesienie konkursu do rangi olimpiady sprawia, że jego laureaci i finaliści - absolwenci wiodących szkół hotelarskich - będą zwolnieni z pisemnego egzaminu wieńczącego naukę w szkole ponadgimnazjalnej i potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Decyzję w tej sprawie podjęła już Państwowa Komisja Egzaminacyjna.

Młodzi hotelarze będą mogli udowodnić na kilku etapach olimpiady, że są najlepsi.
Inicjatorem prac nad nową formułą konkursu jest Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich z Kołobrzegu, z którym od lat WSG jest związana umową partnerską. Patronem branżowym konkursu jest Polska Izba Hotelarstwa. Przedsięwzięcie wspiera minister właściwy ds. turystyki.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *