Życie w pigułce

Autor: Dorota Bogucka
Co łączy Wielką Emigrację, Jana Kiepurę i Feliksa Falka? Hotel. Oprócz Hotelu Lambert na kartach historii swoje miejsce ma wiele innych, gdzie dochodziło do spotkań, gdzie zatrzymywali się wybitni mężowie stanu, gdzie bawiono się i dyskutowano. Współczesne gwiazdy estrady i ekranu nie dają wprawdzie koncertów na hotelowym balkonie, ale miejsce, gdzie nocują, wzbudza duże zainteresowanie, media próbują zaś dowiedzieć się od obsługi hotelowej, jakie to gwiazda ma szczególne wymagania.

Zwykle w centrum uwagi znajduje się wówczas również szef hotelowej kuchni, który przygotowuje na tę okazję wykwintne menu. A Feliks Falk w filmie "Baryton" znakomicie sportretował hotel w takiej właśnie sytuacji, gdy doń przybywa specjalny gość - pokazał galerię ludzkich typów, zachowań i postaw. O hotelu w filmie można by zapewne napisać nie tylko felieton, ale całą rozprawę naukową, więc w tym miejscu ograniczę się do tego jednego przykładu. Hotel jest miejscem szczególnym także z innego powodu. Trudno sobie wyobrazić firmę, która bliżej i bardziej kompleksowo zajmuje się klientem.

Dlatego o ile wszystkich przedsiębiorców, a szczególnie tych, którzy pracują w usługach, darzę wielkim szacunkiem, to hotelarzom należy si [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *