Jelenia Góra: miała być galeria, będzie Hampton

W drugiej połowie roku ruszyć ma hotel Hampton by Hilton w Jeleniej Górze ze 118 pokojami. Powstaje on w przebudowywanej galerii handlowej, której nie udało się uruchomić z powodu braku najemców.

Koszt przebudowy na hotel Galerii Górskiej, która gotowa do użytku była dwa lata temu, wyniesie ok. 10 mln zł. – Podpisaliśmy już umowę franczyzy. Przystosowujemy obiekt zgodnie z wytycznymi firmy Hilton. By posługiwać się jej szyldem, trzeba spełnić warunki, zapisane w kilkusetstronicowej książce – powiedział Janusz Pruszyński, pełnomocnik szczecińskiej spółki Ariadne, która jest właścicielem galerii, „Gazecie Wrocławskiej”. Ekipy budowlane zaczęły już demontaż całego wyposażenia wewnątrz galerii, m.in. ruchomych schodów, które zostaną zastąpione windami. Przebudowywane są wszystkie instalacje, aby do planowanych pokoi doprowadzić wodę i kanalizację. W hotelu działać ma m.in. klinika zdrowia i fitness, centrum konferencyjne oraz restauracje. Dlaczego nie udało się tam uruchomić galerii? Powodem była jej zbyt mała powierzchnia handlowa, która wynosiła niespełna 10 tys. mkw., przez co nie były nią zainteresowane największe marki. Inwestor planował nawet jej rozbudowę, ale ostatecznie uznał, że tańsze będzie uruchomienie tam hotelu sieciowego (obecnie w Jeleniej Górze z sieciowych obiektów działa jedynie Mercure).

Jak donosi serwis jeleniagora.naszemiasto.pl, „za inwestycją w Jeleniej Górze stoi Jerri Nowikovski, austriacki biznesmen, potentat na rynku nieruchomości, o polsko-izraelskich korzeniach. To on kontroluje spółkę Ariadne. Nie jest to jedyny jego biznes w Kotlinie Jeleniogórskiej. Spółka Cortina di Karpacz, której jest prezesem, wygrała przetarg na 30-letnią dzierżawę stadionu miejskiego w Karpaczu. Chce tam stworzyć górskie centrum treningowe dla piłkarskich drużyn. Spółki kontrolowane przez Nowikovskiego pracują też nad projektem podziemnego centrum rozrywki w Karpaczu, któremu miałaby patronować austriacka marka Red Bull”. Hotel w Jeleniej Górze będzie czwartym działającym pod ekonomiczną marką Hampton by Hilton. Dotychczas otwarto takie obiekty w Warszawie, Gdańsku i Świnoujściu, a następny wystartować ma w tym roku w centrum Warszawy. W Jeleniej Górze działa obecnie 11 hoteli 3-gwiazdkowych, jeden 2-gwiazdkowy i dwa

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *