W Lublinie ruszył Ilan

W zabytkowym budynku Jeszywas Chachmej Lublin – Lubelskiej Szkoły Mędrców, która przed wojną była największą uczelnią talmudyczną na świecie – powstał 4-gwiazdkowy hotel Ilan z 44 pokojami.Położony jest 800 m od Starego Miasta, w miejscu nasyconym tradycją żydowską i jak zapewnia kierownictwo obiektu „żydowskie tradycje i duchowość kultywowane w hotelu, z całą pewnością wyróżniają Hotel Ilan spośród lubelskich miejsc noclegowych”. Goście mają możliwość zwiedzania odrestaurowanej synagogi, która znajduje się budynku dawnej Jesziwy i poznania jej historii.

Wszystkie pokoje hotelowe wyposażone są m.in. w sejfy, zestawy do parzenia kawy i herbaty, minibarek, suszarkę do włosów, żelazko z deską do prasowania i dostęp do sieci WIFI. W hotelu znajduje się restauracja The Olive, w której serwowane są dania kuchni żydowskiej, staropolskiej i europejskiej oraz bezpłatny, monitorowany parking. Jesziwa powróciła w ręce społeczności żydowskiej w 2003 roku, a jej właścicielem jest Avir Sp. z

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *