Romeo w Neapolu

Na początku marca do grona hoteli designerskich dołączył neapolitański Romeo. 85-pokojowy obiekt usytuowany w pobliżu Piazza Municipio oraz terminalu statku wycieczkowego ma szansę zainicjować odrodzenie obszaru miasta, uważanego do tej pory za jedno z bardziej zaniedbanych. Hotel zaprojektował znany japoński architekt - Kenzo Tange, który brał udział między innymi w rekonstrukcji Hiroszimy.


Pracami wykończeniowymi zajął się natomiast jego syn - Paul. Hotel może poszczycić się dużą ilością dzieł sztuki autorstwa takich artystów, jak: Francesco Clementa, Segio Fermiello i Lello Esposito, oraz instalacji znanych włoskich fotografów. Poza bogatym zbiorem dzieł sztuki hotel zdobią również jego wnętrza. Charakterystycznym elementem wykończeniowym jest drewno z Tabu, które połączono z wysokogatunkowym szkłem oraz naturalnymi materiałami.


Typowa dla Neapolu dwoistość natury, czyli połączenie wulkanicznej lawy Wezuwiusza i wody Zatoki Neapolitańskiej, zainspirowała projektantów hotelowego SPA. Natomiast w dwóch międzynarodowych restauracjach: "Il Comandante" i "Samurai" oraz barze "Cristallo" można wskosztować potraw i drinków przygotowanych przez wykwalifikowaną kadrę kucharzy. W hotelu mieści się również 5 sal konferencyjnych mogących pomieścić łącznie 170 osób. Sale wyposażone są w nowoczesne urządzenia mające zapewnić odpowiednią akustykę, zadbano również o komfort podczas konferencji dla osób niedosłyszących. AW

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *