Nowy Best Western Plus w Krakowie

Do sieci Best Western jeszcze w tym roku dołączyć ma w Krakowie Best Western Plus Q Hotel ze 154 pokojami. Hotel otwarty będzie przy Centrum Kongresowym ICE, które również ma być ukończone w 2014 roku. Inwestorem hotelu jest Grupa Dobry Hotel, która podejmuje współpracę z Best Western już po raz piąty. Z kolei w sieci nie ma już hoteli z Gorzowa Wlkp. i Osjakowa.7-piętrowy hotel będzie działał w ramach podwyższonego standardu Plus, między trzema a czterema gwiazdkami. W każdym pokoju znajdą m.in. zestaw do parzenia kawy i herbaty, sejf oraz suszarka. Goście będą też mieli bezpłatny dostęp do internetu. Specjalnie dla osób z dziećmi w hotelu znajdą się pokoje wyposażone w dodatkową sofę, która ułatwi pobyt liczniejszym rodzinom. Z myślą o potrzebach biznesu zaplanowano trzy sale konferencyjne, które można połączyć w jedno pomieszczenieo powierzchni 240 mkw. Hotel zaoferuje też salę fitness.

Obiekt jest piątą inwestycją, którą pod szyldem Best Western realizuje Grupa Dobry Hotel i drugim hotelem, jaki powstaje pod marką Q – pierwszym jest Best Western Plus Q Hotel Wrocław, który otwarty ma być wiosną. W najbliższych latach planowane jest uruchomienie kolejnych hoteli Q w największych miastach Polski. – Hotel w Krakowie jest dla nas bardzo ważną inwestycją i przykładamy do niej szczególną wagę. Mamy świadomość, że rynek hotelowy w tym mieście już jest niezwykle bogaty i różnorodny, dlatego zadbamy, aby nasza oferta wyróżniała się na tle konkurencji – mówi Daniel Łukaszewicz, business development director w Grupie Dobry Hotel. – Cenimy sobie współpracę z Best Western, która jest dla nas korzystna z punktu widzenia biznesu. Jest to marka rozpoznawalna zarówno przez polskich jak i zagranicznych gości, a jej wysokie standardy często decydują o wyborze hotelu.

W Krakowie działają już trzy hotele pod marką Best Western, w tym jeden w wyższej kategorii Premier. Gheorghe Marian Cristescu, dyrektor Best Western w Polsce podkreśla, że sieć systematycznie rozwija swoją ofertę w miastach kluczowych dla polskiego rynku hotelarskiego. – Kraków jest jednym z najpopularniejszych kierunków podróży w Polsce, dlatego nasze portfolio może być tam bardzo bogate. Jesteśmy przekonani, że goście szybko docenią podwyższony standard hotelu Best Western Plus Q Hotel – mówi. Z sieci zniknęły natomiast dwa hotele: w Gorzowie Wlkp. z 31 pokojami i z 35 pokojami w Osjakowie koło Wielunia zlokalizowany w Miejscu Obsługi Podróżnych. Obydwa działają teraz pod swoimi poprzednimi nazwami: Fado i Symfonia. – Rozstajemy się po ponad dwóch latach współpracy. Ze względu na klauzule poufności, które nas obowiązują, nie możemy ujawnić szczegółów. Tego typu wydarzenia zdarzają się, choć w Best Western rzadko mamy z nimi do czynienia. Obecnie skupiamy energię na dynamicznym rozwoju naszego portfolio w Polsce. W grudniu otwarty został obiekt w Piotrkowie Trybunalskim, w marcu rozpocznie działanie hotel w Opolu. W kolejnych miesiącach będziemy ogłaszać otwarcia nowych obiektów we Wrocławiu i w Płocku – mówi Gheorghe

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *