Odświeżony blask Monopolu

Po trwającym dwa lata generalnym remoncie 17 kwietnia otworzono hotel Monopol - jeden z symboli Wrocławia. Właścicielem hotelu wybudowanego w 1892 r. w stylu art deco jest grupa Likus Hotele i Restauracje należąca do krakowskiej rodziny Likus. W 2006 r. spółka kupiła obiekt od Grupy Hotelowej Orbis. Zakup i generalna modernizacja wrocławskiego hotelu kosztowały w sumie około 200 mln zł.


Po renowacji liczba pokoi wzrosła z 69 do 120. Zmieniono przy tym nieco kształt budynku - podniesiono dach nad planowaną częścią handlową. Nad wejściem do budynku inwestorzy odtworzyli efektowną kopułę, która uległa zniszczeniu podczas wojny. Ściany wyłożone zostały marmurami, a wnętrza wykończono naturalnymi materiałami, głównie kamieniem i drewnem. Według właścicieli, w odnowionym hotelu "wysublimowana i nowatorska współczesna aranżacja wnętrz doskonale komponuje się z zabytkową materią, a najnowsza technologia wspiera i uzupełnia historyczną substancję obiektu, przy pełnym zachowaniu wymagań konserwatora zabytków".

W hotelu znajdują się dwie restauracje, w tym jedna na dachu budynku. W podziemiach ulokowano część rekreacyjno-sportową, z basenem, klubem fitness, saunami oraz grotą solną. Obiekt ma mieć standard 5-gwiazdkowy.
Poza wrocławskim Monopolem grupa Likus posiada trzy hotele w Krakowie: Pod Różą, Copernicus i Stary, jeden w Katowicach
- Monopol i kupiony również od Orbisu - Grand Hotel w Łodzi, gdzie trwa remont. Wszystkie hotele grupy Likus mieszczą się w budynkach zabytkowych.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *