Nowa misja SPA kształtowanie postaw klientów

Dr Paweł F. Nowak

Autor jest wykładowcą,
ekspertem w zakresie zdrowego stylu życiaSPA traktowane jest często jako jednorazowy zabieg mający być remedium na problemy ciała. Tymczasem powinno być postrzegane przez pryzmat cyklicznej walki z wszechobecnym w życiu współczesnego człowieka stresem, swoiste katharsis w nerwowym życiu. Aby przywiązać ludzi do ośrodka SPA, należy kształtować w nich postawy prozdrowotne. Tylko jak?

Za ciągły rozwój cywilizacyjny drogo płacimy - swoim zdrowiem. Konsekwencją życia w sztucznym stresogennym środowisku są coraz powszechniejsze choroby cywilizacyjne, których rozwój uzależniony jest od naszych codziennych zachowań.


Szybkie tempo życia, stałe dostosowywanie się do gwałtownie zmieniającego się środowiska, ciągła rywalizacja, obawa przed wypadnięciem z rynku - wszystko to prowadzi do permanentnego przemęczenia i frustracji.
Coraz więcej mówi się o nowym zjawisku cywilizacyjnym, które stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka - hipokinezji. Jest ona efektem dysproporcji pomiędzy zwiększającym się obciążeniem układu nerwowego a zmniejszającym się obciążeniem układu ruchowego.


Ograniczanie aktywności fizycznej, wynikające z dynamicznego rozwoju transportu i wszechobecnej komunikacji interpersonalnej, potęgowane jest przez coraz to nowe urządzenia, które zastępują pracę ludzką. [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Paweł F. Nowak

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *