Czwarty Ciepły Bałtyk

W dniach 16-18 kwietnia w Gdańsku odbyły się czwarte Targi Inwestycji Hotelarskich Ciepły Bałtyk. Celem imprezy było nawiązanie kontaktów handlowych i prezentacja oferty dla branży hotelowej w ramach sektorów tematycznych: zdrowie i wellness, sport i rekreacja, energooszczędne wykorzystanie energii oraz wyposażenie hoteli. Swoją ofertę przedstawiło ponad 70 wystawców.
W sektorze zdrowie i wellness wystawcy promowali sprzęt oraz wyposażenie salonów i ośrodków SPA, m.in. sauny, balneoterapię, sprzęt i urządzenia do rehabilitacji i fizjoterapii; w sekcji sport i rekreacja: wyposażenie fitness, stoły bilardowe, bowling, minigolf; a w sekcji energooszczędne systemy wykorzystania energii: rozwiązania internetowe, elektroniczne, systemy zarządzania energią.


Wystawcy w sekcji wyposażenie hotelu prezentowali swoją ofertę w dziedzinie klimatyzacji, wentylacji, ogrzewania, zaplecza technicznego, systemów zabezpieczeń oraz aranżacji i budowy basenów hotelowych. Podczas targów odbywały się liczne konferencje, seminaria i szkolenia. Polski Klub Infrastruktury Sportowej przygotował konferencję "Sportowa Gmina 2009", której celem było przekazanie praktycznej wiedzy w zakresie finansowania, projektowania, budowy i zarządzania obiektami sportowo-rekreacyjnymi.


Odbyło się także seminarium - prezentacja przygotowana przez Biuro Inwestycji Euro 2012 "Inwestycje Euro 2012 i ich komercjalizacja". W trakcie prezentacji zostały przedstawione szerokie możliwości komercyjne dla ewentualnych operatorów/inwestorów Baltic Areny. Powierzchnia handlowo-usługowa pod stadionem to aż 8800 mkw. O ostatecznym kształcie powierzchni i jej podziale na poszczególne moduły zadecyduje zainteresowanie poszczególnych inwestorów. W ramach imprezy organizowany jest też konkurs o Grand Prix Mercurius Gedanensis na najlepszy produkt prezentowany na targach. Tytuł ten zdobyła firma Klafs za saunę Ventano z energooszczędnym systemem Green Sauna.


Medale Mercurius Gedanensis zdobyły: w kategorii Wyposażenie Hotelu firma Plastivan za system desek tarasowych z kompozytów drewnianych Duofuse oraz Jan Stramek z Sidziny za meble hotelowe; w kategorii Nowe Technologie firma Yasumi za Octoline - Skin Care Appliances Cosmetic Device, a w kategorii Projekty Architektoniczne - pracownia CKK Architekci z Gdyni za 4-gwiazdkowy hotel z kompleksem basenów w Toruniu. Jednym z patronów imprezy organizowanej przez Międzynarodowe Targi Gdańskie był miesięcznik HOTELARZ. Gdańska impreza to kompleksowy projekt wystawienniczy, na który oprócz Ciepłego Bałtyku składają się: Gdańskie Targi Turystyczne; Targi Wyposażenia i Zaopatrzenia Obiektów Gastronomicznych, Hoteli i Sklepów GastroExpo; Salon Organizatorów Imprez Event Expo oraz Kajak Expo Salon Łodzi Turystycznych i Rekreacyjnych.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *