Nie będzie hotelu na Długim Targu

Do końca lutego miała zostać sfinalizowana umowa zakupu 10 kamienic przy Długim Targu w Gdańsku, w których Tricity Dantiscum Hotel Investment Holding planował uruchomić 5-gwiazdkowy hotel kosztem 150 mln zł.

Ostatecznie jednak nie zapłacił Agencji Rozwoju Pomorza wynegocjowanej kwoty 54 mln zł i stracił wpłacone wcześniej 5,4 mln zł wadium. Spółka celowa Tricity Dantiscum Hotel Investment Holding, należąca do niemieckiego dewelopera Brillant 1255, w ubiegłym roku wygrała przetarg ogłoszony przez ARP na kupno kamienic przy Fontannie Neptuna z przeznaczeniem na funkcje hotelowe. „Podpisanie ostatecznej umowy przenoszącej własność nieruchomości uzależnione zostało od spełnienia przez inwestora dwóch głównych warunków: wpłaty nie podlegającego zwrotowi zadatku w wysokości 10 proc. wynegocjowanej ceny do dnia 31 sierpnia 2013 oraz wpłaty pozostałej przewidzianej umową kwoty do dnia 28 lutego 2014”, informuje w specjalnym oświadczeniu zarząd ARP. „Spełnienie szczególnie drugiego z tych warunków stanowiło dla Agencji Rozwoju Pomorza S.A. gwarancję, że inwestor jest biznesowo przygotowany do przeprowadzenia na ulicy Długi Targ 1-10 inwestycji polegającej na uruchomieniu luksusowego hotelu. Niestety inwestor spełnił tylko pierwszy przewidziany umową warunek”. Agencja uznała postępowanie za zamknięte i teraz planuje rozpoczęcie nowej procedury sprzedaży

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *