Nowy gracz na rynku zaczyna od Wrocławia

Latem rozpocząć ma się we Wrocławiu budowa 3-gwiazdkowego hotelu międzynarodowej marki z ponad 130 pokojami. Koszt 7-kondygnacyjnego hotelu z garażem podziemnym szacowany jest na ok. 60 mln zł. Powstanie na działce należącej do Marka Falenty, jednego ze 100 najbogatszych Polaków według „Wprost”.

Otwarcie hotelu, zlokalizowanego naprzeciwko kompleksu OVO z DoubleTree by Hilton (przy którym prace ruszyć mają w kwietniu), planowe jest na początek 2016 roku. Będzie to pierwsza inwestycja hotelowa nowej spółki dewelopersko-inwestycyjnej Real2b należącej do funduszu private equity Falenta Investments. Fundusz posiada m.in. 100 hektarów gruntów w najlepszych częściach Poznania, Wrocławia oraz w okolicach Warszawy. Real2b poszukuje kolejnych działek pod hotele w największych miastach Polski, chce również stworzyć sieć parków handlowych i planuje wejść na Giełdę Papierów Wartościowych. Marek Falenta karierę zawodową zaczął w 1997 roku w spółkach KGHM po ukończeniu Wyższej Szkoły Managerskiej w Legnicy. Trzy lata później utworzył spółkę Electus zajmującą się finansowaniem sektora publicznego, a w 2010 roku założył fundusz Falenta Investments. Posiada większościowe udziały w spółce telekomunikacyjnej HAWE S.A. oraz spółce ZWG S.A., zajmującej się projektami z branży nowych technologii. Zrealizował inwestycję w Dom Maklerski IDM SA, tworzący grupę spółek świadczących usługi finansowe (m.in. Polski Bank Przedsiębiorczości, TFI Idea, Supernova IDM Fund, Polski Fundusz Hipoteczny). Dyrektorem zarządzającym Real2B jest Jarosław Fijałkowski, który wcześniej zajmował kierownicze stanowiska w Echo Investment, Plaza Centers i Parkridge CE Retail budującej centra handlowe pod marką Focus

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *