Jak pozyskać wykwalifikowany personel?

Dużo mówi się w Polsce o słabym przygotowaniu do pracy osób studiujących na kierunkach turystyczno-hotelarskich. Temat jest oczywiście złożony. Może studenci wybierają ten kierunek z jakiegoś jeszcze nie do końca znanego im powodu (ponad 50 proc. osób kończących hotelarstwo nie pracuje w zawodzie). Wierzą może w to, że hotelarstwo nauczy ich pozytywnego nastawienia do ludzi, a tak się nie dzieje. Do pracy w usługach trzeba czuć powołanie. Hotelarze nazywają to pasją.Nawet, jeśli wykonują swój zawód, jak przystało na hotelarzy, z odpowiednią dozą pasji, ich praca nie zawsze daje oczekiwane efekty. Brak odpowiednich praktyk zawodowych powoduje, iż właściwie każdy absolwent hotelarstwa zatrudniony w hotelu musi zacząć pracę od poznawania specyfiki działalności operacyjnej hotelu, a nie samego obiektu i jego oferty.

Kogo zatrudnić?

Właściciel hotelu staje więc przed dylematem, czy zatrudnić człowieka z osobowością, ciekawego świata, otwartego na ludzi, komunikatywnego i chłonącego wiedzę, czy raczej zaprosić do współpracy osobę z dyplomem potwierdzającym ukończenie stosownego kierunku. Decyzję o wyborze osoby, w której odpowiednie przygotowanie do pracy trzeba zainwestować, łatwiej jest podjąć dyrektorowi hotelu czy właścicielowi obiektu [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Małgorzata Morek

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *