Hotel Tobaco, Łódź

Hotel Tobaco mieści się w centrum Łodzi w odrestaurowanych budynkach po dawnym Państwowym Monopolu Tytoniowym. Do wybuchu II wojny produkowano tu takie papierosy jak Cowboy, Egipskie czy Płaskie. Prawdziwe opakowania po tych papierosach oraz mnóstwo innych pozostałości po dawnej fabryce do dziś można odnaleźć we wnętrzach hotelu. Bo Tobaco wyróżnia się spośród innych właśnie stylowymi i odważnymi wnętrzami, w które tchnięto ducha czasów.To hotel, który połączył historię budynku, w którym się znajduje z funkcją, którą pełni. W zabytkowych murach znajduje się 115 pokoi. Postindustrialny charakter obiektu podkreśla charakterystyczna łódzka surowość zabudowy, której towarzyszą pastelowe kolory nawiązujące z kolei do lat 50. XX wieku, czasów świetności Łódzkiego Monopolu Tytoniowego. Pokoje zostały starannie zaaranżowane, w niektórych można odnaleźć charakterystyczną czerwoną cegłę, która znakomicie oddaje charakter miejsca.

html> [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
 • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
 • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
 • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
 • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
 • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
 • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
 • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
 • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

 • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
 • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Hotel Tobaco, Łódź

 1. A mnie się podoba ten hotel. Łódź pochwalam za to ,że budynki po starych fabrykach umie przywracać do „życia” pod postacią np. hoteli , sklepów czy muzeów (Muzeum Włókiennictwa) , nawet w innych miastach np. w Radomiu stare budynki po Fabryce Broni i innych zakładach przeznacza się na . firmy , dyskoteki , świetnym przykładem jest Hotel Aviator który powstał na miejsce starego zlikwidowanego szpitala ortopedycznego . Mnie jako kelnerowi , który pracuje w jednym z hoteli w Polsce bardzo się podoba mieszanie nowoczesności z tradycją i za to Łódź jak i Radom mają wielkiego plusa 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *