Interferie na minusie, ale zadowolone

Hotelarska spółka giełdowa Interferie zanotowała prawie 1,2 mln straty netto w pierwszym kwartale tego roku. Ale zarząd się cieszy, bo to i tak o 350 tys. mniej niż w tym samym okresie rok wcześniej, a obłożenie obiektów wzrosło o 14 proc. - do 51,5 proc.

- W pierwszym kwartale zanotowaliśmy niezwykle korzystne wyniki sprzedaży, był to historycznie najlepszy wynik - cieszy się Adam Milanowski, prezes Interferie. Przychody spółki, do której należy10 hoteli i ośrodków wypoczynkowych, głównie na Dolnym Śląsku i w miejscowościach nadmorskich, wzrosły w I kwartale o ponad 2 mln zł do prawie 8,6 mln zł. Według kierownictwa spółki, wzrost obłożenia był wynikiem m.in. skutecznego wykorzystania zmiennego kalendarza ferii zimowych w Polsce i Niemczech. Na wyniki wpłynęła też realizacja kontraktów zawartych pod koniec ub.r. z kontrahentami z Niemiec i NFZ. Spółka jest właścicielem ośrodków należących wcześniej do KGHM Polska Miedź.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *