IGHP na Walnym Zgromadzeniu HOTREC

Na początku kwietnia w Rzymie odbyło się Walne Zgromadzenie Konfederacji Krajowych Stowarzyszeń Hoteli, Restauracji i Kawiarń w krajach UE (HOTREC). Organizacja ta jest jednym z najważniejszych międzynarodowych podmiotów reprezentujących branżę hotelową na forum instytucji Unii Europejskiej. W Walnym Zgromadzeniu, na zaproszenie Prezydenta Kenta Nyström, wziął udział Ireneusz Węgłowski – Prezes IGHP, który kontynuował rozmowy w sprawie przystąpienia Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego do HOTREC. Podczas Walnego Zgromadzenia przedstawiony został nowy CEO organizacji – Christian de Barrin. Uczestnicy spotkania omawiali ponadto kluczowe kwestie dotyczące branży hotelowej, nad którymi prowadzone są obecnie prace w Parlamencie Europejskim i Komisji Europejskiej. Wśród nich możemy wyróżnić tematy związane z prawami autorskimi, kontrolą żywności, stawkami prowizji od transakcji opłacanych kartami kredytowymi, ochrony danych osobowych, polityki wizowej państw UE, etc. Kolejna tura rozmów między IGHP a HOTREC zaplanowana jest na 14 maja bieżącego roku w Warszawie.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “IGHP na Walnym Zgromadzeniu HOTREC

  1. Wreszcie może się coś zacznie dziać w Izbie bo od czasów zakończenia działalności PZH – cisza i spokój w polskim hotelarstwie. A izby gospodarcze zamiast się rozwijać to się zwijały – ilościowo i jakościowo też. Nadzieje w nowym Prezesie Ireneuszu Węgłowski, już widać rozmowy z HOTREC, jeszcze tylko potrzebna kasa na składki /dawniej to było ok. 120 tyś. zł/. Tyle jest do zrobienie – rozmowy o nowej ustawie o usługach turystycznych i miejscu hotelarstwa w ntej ustawie, no i może wreszcie izba zadba o przekaz informacji o tym co działa HOTREC w Unii bo podobno już jesteśmy 10 lat w tej Unii ale tego nie widać /nie licząc oczywiście hoteli/ Życzę sukcesów Presesowi I.Węgłowskiemu. eb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *