Louvre Hotels Group w IGHP

Do Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego przystąpiła sieć Louvre Hotels Group. To największa po Accorze międzynarodowa sieć hotelarska w Polsce z 16 hotelami i ponad dwoma tysiącami pokoi.

W jej ramach działa 10 hoteli Campanile, dwa Premier Classe i cztery Golden Tulip w dziesięciu największych miastach w Polsce oraz nad morzem. W planach jest budowa hoteli Campanile w Katowicach i Zielonej Górze oraz rozwój marek z rodziny Tulip m.in. w Juracie, Zakopanem i Warszawie we współpracy z Qualia Development. – Silna organizacja zrzeszająca hotelarzy jest niezbędna do ochrony naszych interesów w coraz bardziej konkurencyjnym otoczeniu biznesowym. Dlatego też podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do IGHP, która pokazała swoją skuteczność, między innymi przeciwstawiając się wprowadzeniu drastycznie wysokich opłat z tytułu praw autorskich – powiedział Sebastien Denier, wiceprezes ds. operacyjnych na Europę Środkową i Wschodnią Louvre Hotels Group. Wcześniej w tym roku do Izby przystąpiły Hotele Gołębiewski – druga w Polsce sieć hotelarska pod względem liczby pokoi, których posiada blisko 2,5 tys. w czterech hotelach. Łącznie w ciągu kilku tygodni stan posiadania IGHP powiększył się o ok. 1/3. Dotychczas reprezentowała ona 13 tys. pokoi (spośród blisko 110 tys. we wszystkich hotelach w Polsce). Teraz dołączyło do Izby prawie 4,5 tys. nowych. Jak zapowiadał w wywiadzie dla „Hotelarza” Ireneusz Węgłowski, wybrany w grudniu na prezesa Izby, jego celem jest zwiększenie liczby pokoi reprezentowanych przez IGHP dwukrotnie, czyli co najmniej do 26 tys. Pierwszym krokiem było pozyskanie dwóch największych sieci w Polsce poza

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *