Qubus w Gdańsku

18 czerwca w Gdańsku ruszył 4-gwiazdkowy Qubus Hotel Gdańsk. To 13 obiekt tej sieci, ale pierwszy na Pomorzu. Dotychczas uruchamiała ona swoje hotele głównie w Polsce zachodniej i południowej.
Hotel, zlokalizowany w budynku po starym spichlerzu przy ulicy Chmielnej, graniczy z zabytkową Wyspą Spichrzów.- Naszym gościom oferujemy 184 miejsca noclegowe w 110 jedno- i dwuosobowych pokojach - mówi Dagmara Szczepaniuk, z działu marketingu Qubus Hotel Gdańsk. - Atutem będzie na pewno doskonały widok na Starówkę oraz pakiet usług dodatkowych. Hotel oferuje też cztery sale konferencyjne na 245 osób, biznes room z komputerem, drukarką, faksem i telefonem, salon fitness z sauną i pokojem relaksacyjnym, a w pokojach darmowy internet, klimatyzację i telewizję satelitarną.


Hotel obecny jest już w popularnych systemach bookingowych. - Niedawno uruchomiliśmy również rezerwację na naszej stronie internetowej - mówi Agnieszka Łacna, kierownik działu sprzedaży on-line. Odwiedzając serwis internetowy sieci, goście hoteli Qubus mogą skorzystać z oferty Save&Stay. Daje ona możliwość dokonania szybkiej rezerwacji przy zachowaniu specjalnej, niższej ceny za pokój. - To nasz autorski produkt - tłumaczy Magdalena Łakomska, koordynator projektu on-line.


Dla gości atrakcją może być sąsiedztwo zabytkowej Wyspy Spichrzów. - Miasto chce jak najszybciej rewitalizować Wyspę - mówi Magdalena Kawka z Biura Rozwoju Gdańska. - Całość podzielono na sześć rejonów, z których trzy mają już gotowe i uchwalone plany inwestycyjne - podkreśla. Odnowiona Wyspa ma pełnić funkcje zarówno usługowe (w tym noclegowe), jak i mieszkalne.
Qubus Hotel Gdańsk to jedna z pierwszych luksusowych inwestycji w tym rejonie. Inwestorem i jednocześnie deweloperem adaptującym budynek na potrzeby hotelu jest krakowska firma KK Investment, specjalizująca się w rozbudowie obiektów o charakterze zabytkowym. Qubus daje swoją nazwę i wsparcie operacyjne, w zamian za co będzie zarządzał hotelem przez 20 lat. Na podobnej zasadzie do sieci wszedł wcześniej Qubus Hotel Prestige w Katowicach. Obecnie Qubus posiada hotele m.in. we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Zielonej Górze, Katowicach i Krakowie.


Na przyszły rok zaplanowano otwarcie Qubus Hotel Bielsko-Biała. Na gdańskim rynku hotelowym ostatnio szybko przybywa luksusowych hoteli. W ubiegłym miesiącu otwarto 5-gwiazdkowy Radisson Blu, w przyszłym roku otwarty ma być drugi w Polsce 5-gwiazdkowy Hilton, do tego dochodzą nowe luksusowe obiekty w Sopocie. Od roku 2007 głównym właścicielem powstałej w 1996 roku sieci Qubus jest norweska spółka Caiano AS, inwestująca m.in. w transport morski, nieruchomości oraz branżę hotelarską. Strategia rozwoju sieci Qubus zakłada ekspansję dzięki długoletnim umowom dzierżawy obiektów zlokalizowanych w atrakcyjnych pod względem inwestycyjnym lub turystycznym miastach Polski.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *