Mało obcokrajowców w polskich hotelach

O 15 proc. spadła liczba obcokrajowców korzystających z obiektów noclegowych w Polsce w I kwartale tego roku - wynika z danych GUS. Było ich 622 tys., podczas gdy w tym samym okresie roku ubiegłego 717 tys.
Ponad 80 proc. cudzoziemców decydujących się na nocleg w polskich obiektach zbiorowego zakwaterowania wybiera hotele. I to one najbardziej odczuły spadek liczby obcokrajowców. Najliczniejszą grupę gości z zagranicy - prawie jedna czwarta ogółu - stanowią Niemcy. W pierwszym kwartale tego roku nocowało ich w Polsce 145 tys., podczas gdy w ubiegłym roku ponad 161 tys.


Drugą pod względem liczebności nacją są Brytyjczycy, których było w tym roku 66 tys., o ponad 20 tys. mniej niż w ubiegłym (spadek o ponad 30 proc.), oraz Rosjanie - 39 tys. w porównaniu z 49 tys. w ubiegłym (spadek o jedną czwartą). Nocowało też 4 tys. mniej Włochów (34 tys.), 5 tys. mniej Francuzów (29 tys.), 3 tys. mniej Ukraińców (27 tys.) i 5 tys. mniej Hiszpanów (12 tys.). O ponad połowę zmniejszyła się liczba Irlandczyków z 14 tys. do 9 tys. Ale było też kilka państw, których obywatele liczniej korzystali z polskich obiektów: 19 tys. Holendrów w porównaniu z 16 tys. w 2008 r.; 17 tys. Białorusinów (2 tys. więcej niż rok wcześniej) i 8 tys. Słowaków (prawie 1,5 tysiąca więcej).Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *