60 nowych hoteli Starwood w Europie

Starwood Hotels & Resorts Worldwide chce zwiększyć swój stan posiadania w Europie o 40 proc. do 2020 otwierając ponad 60 nowych hoteli. W 2013 roku wystartowało siedem hoteli w Europie, podpisano 12 umów franczyowych i o zarządzanie.

W 2014 Starwood otworzy dziewięć nowych hoteli w Turcji, Rosji i Wspólnocie Państw Niepodległych. Ostatnio sieć podpisała umowę na uruchomienie nowego hotelu w Turcji. Sheraton Istanbul Atasehir będzie siódmym hotelem Starwood w Turcji. Zaoferuje 160 pokoi, duże powierzchnie konferencyjne, restaurację, lobby Bar, markowe Sheraton Shine Spa z pięcioma gabinetami zabiegowymi i zewnętrznym basenem. Starwood planuje dalszą ekspansję w Turcji, otwierając cztery kolejne hotele: The St. Regis Istanbul, Four Points by Sheraton. Obecnie Starwood Hotels ma w Turcji 10 hoteli pod pięcioma markami. Drugim strategicznym rynkiem dla Starwood Hotels jest Rosja i WPN (CIS), gdzie sieć chce potroić swoją obecność w ciągu trzech lat 12 nowymi hotelami.

Ostatnie i planowane otwarcia to: Aloft i The Luxury Collection na Ukrainie, wejście do Tadżyskistanu i Kazachstanu plus siedem nowych hoteli Rosji: w Moskwie i St. Petersburgu, jak i na mniejszych rynkach lokalnych jak Kaługa, Perm, Krasnodar i Rostów nad Donem. Sieć wprowadziła też trzy hotele ze średniego segmentu w Niemczech, włącznie z hotelem świeżej marki Element przy Frankfurt Airport. – Wzrost infrastruktury na takich rynkach jak Turcja czy Rosja oraz sukces naszych marek mid-marketowych stworzyły dogodne warunki do ekspansji z naszymi wszystkimi markami w ciągu najbliższych kilku lat – powiedział Simon Turner, prezes Starwood ds. rozwoju globalnego. W strategii Starwood, lifestyle'owy Alfot ma być wiodącą marką w rozwoju sieci, nowe hotele, oprócz Kijowa, planowane są m.in. w Amsterdamie, St. Petersburgu, Monachium, Liverpoolu i Stutgarcie. Sieć negocjucje też umowy franczyzowe na 12 nowych hoteli ze średniego segmentu (Aloft, Four Points by Sheraton, Element) w całej Europie, kładąc nacisk na współpracę z właścicielami dużych portfeli nieruchomości w Niemczech, Skandynawii i Wlk. Brytanii. Trwają też rozmowy w sprawie otwarcia kolejnych hoteli luksusowych pod markami W Hotels, St. Regis i a Luxury Collection Hotel. Obecnie trwają prace przy uruchomieniu W w Amsterdamie, Mediolanie i Tel Avivie oraz St. Regis w Stambule i Bristol a Luxury Collection Hotel w Odessie na

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *