Szykuje się ekskluzywny hotel SPA w Kielcach

W Kielcach powstaje nowy hotel 4-gwiazdkowy. Ma mieć charakter klubowy i jest nastawiony na usługi Wellness & SPA. W czerwcu rozpoczęła się budowa. Do użytku hotel oddany będzie według planów w sierpniu 2010 roku.
Odyssey Club Hotel Wellness & SPA powstaje na 3-hektarowej działce położonej na zboczu góry Domaniówka tuż przy granicy administracyjnej miasta Kielce i gminy Maslów. Oferować będzie 48 pokoi i cztery apartamenty.


Pokoje będą klimatyzowane z dużymi 360 x 250 cm oknami, tarasami i bezprzewodowym internetem. iGościom ma służyć restauracja z 300-metrowym tarasem i zawieszonym w powietrzu molem. Położony na wysokości 365 m n.p.m. budynek posiadał będzie liczne tarasy i przeszklenia umożliwiające wykorzystanie widokowych walorów działki (panorama na Góry Świętokrzyskie, miasto Kielce, Zamek Chęciński, klasztor na Karczówce). Jednak jego największym atutem ma być ośrodek wellness & SPA, na który przewidziano 1,4 tys. mkw., w tym: basen 195 m z plażą 210 m, wanna SPA i 150-metrowy taras, trzy sauny - fińska, ziołowa, infrared, łaźnia parowa, basen solankowy, natryski wrażeń.


Część kosmetyczna zajmie blisko 0,5 tys. m i znajdzie się w niej kilkanaście gabinetów do zabiegów odnowy biologicznej i kosmetyki. Będzie też 300-metrowa sala do ćwiczeń: fitness, pilates, joga. Oferta części SPA skierowana będzie w szczególności do członków klubu, jaki jest w planach, i gości hotelowych pragnących skorzystać z zabiegów kosmetycznych. Pod kątem wypoczynku będzie również wykorzystany teren zewnętrzny, gdzie planowane są wkomponowana w otoczenie naturalna sauna z bali, taras-molo nad stawem, liczne instalacje do rekreacji w naturalnym otoczeniu łąk i lasu.


Ale hotel nastawia się też na klienta biznesowego. Odyssey oferować będzie sale konferencyjne na 50, 100 i 200 osób. Duża ilość imprez targowych organizowanych przez stale rozwijające się Targi Kielce dają nadzieję tamtejszym hotelarzom na wysokie obłożenie. Inwestorem hotelu jest biznesmen Piotr Syska, który prowadzi firmę Alutechnika zajmującą się produkcją osłon budowlanych (rolety, bramy, markizy). - Budowę obiektu służącego odnowie biologicznej i rekreacji planowałem już sześć lat temu. Plany realizuję dopiero teraz i w nieco zmienionej formie, ponieważ za sprawą firm doradczych dołożyłem do klubu SPA część hotelową i restaurację - mówi Piotr Syska. - Zamierzam we własnym zakresie zarządzać obiektem, choć nie mogę jeszcze wykluczyć współpracy z którymś z operatorów hotelowych. Część inwestycji finansowana ma być z funduszy europejskich.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *