Dali i Chagall w sopockim Rezydencie

30 maja w hotelu Rezydent w Sopocie otworzył swoje podwoje Salon Wystawowy Galerii proarte modern & contemporary fine art gallery. Na wystawie inauguracyjnej obejrzeć można było m.in. prace Joana Miró, Salvadora Dali iMarca Chagalla.


Sztukę polską reprezentowali artyści młodego pokolenia z trzech ośrodków twórczych: Anna Gawlikowska z Wrocławia, Marta Sieciarz z Warszawy oraz Piotr Korzeniowski z Krakowa. Galeria proarte, prowadzona przez Alicję Harackiewicz, istnieje od 2005 r. Specjalizuje się w sztuce nowoczesnej i współczesnej. Salon proarte w Rezydencie jest nową propozycją na mapie kulturalnej Trójmiasta, skierowaną do kolekcjonerów, inwestorów, miłośników sztuki. Goście hotelu, a także lokalni amatorzy sztuki, będą mogli uczestniczyć w specjalnych pokazach, prelekcjach i dyskusjach przygotowanych przez Galerię. Zainteresowanym proponowane są indywidualne konsultacje z zakresu polskiego i europejskiego rynku sztuki, inwestowania w sztukę czy też z wybranego zakresu historii sztuki.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *