Ceny hoteli w kwietniu

Kwiecień przyniósł spadki cen za dobę w hotelach w kilku największych miastach. Spadło też zainteresowanie noclegami w hotelach 5*. O tym, że w kwietniu podróżujący chętniej wybierali mniejsze obiekty, świadczy wzrost zainteresowania pensjonatami i domami wczasowymi – prawie 11% rezerwujących decydowało się na nocleg właśnie w tego typu obiektach - wynika z analizy przygotowanej przez portal rezerwacyjny Hotele.pl.
Fot. Pixabay
Gdzie śpimy? Połowa rezerwacji składanych przez osoby podróżujące służbowo w kwietniu to noclegi w hotelach 3*, w drugiej kolejności 4* (24%) i 2*, które wybrało 11,5% rezerwujących. Co trzecia podróż służbowa odbywała w obszarze województwa mazowieckiego, natomiast 10,5% dotyczyło województwa dolnośląskiego. Podczas podróży prywatnych, w kwietniu dominowały rezerwacje w hotelach 3* (37%) i obiekty typu pensjonaty i domy wczasowe, gdzie liczba rezerwujących była większa o 4,5% niż przed rokiem. Kiedy rezerwujemy? Podróżujący biznesowo najwięcej czasu dają sobie na rezerwację noclegu w hotelach 5*, bo aż 12,6 dnia, czyli o 4 dni więcej niż przed rokiem. W pozostałych kategoriach rezerwacje składane są z około 4 dniowym wyprzedzeniem. Statystyki pokazują, że w kwietniu wybierając prywatnie nocleg w pensjonacie czy domu wczasowym, rezerwowaliśmy je dwa tygodnie wcześniej. Z najmniejszym wyprzedzeniem rezerwowaliśmy noclegi w hotelach 5* (9 dni). Ile płacimy? Największy spadek średniej ceny za dobę podczas podróży służbowych odnotowały w kwietniu hotele 5*, gdzie cena spadła o 7% do 420 zł. W najpopularniejszych 3* średnia cena spadła o 1,5% do 218 zł. Największy wzrost cen odnotowały z kolei popularne w kwietniu hotele 2*, gdzie średnio za dobę trzeba było zapłacić 214 zł, czyli 3% więcej niż przed rokiem. W najczęściej wybieranych przez podróżujących prywatnie, hotelach 3* cena spadła o 8% do 196 zł. W obiektach typu pensjonat czy dom wczasowy średnia cena utrzymała się na zeszłorocznym poziomie i wyniosła 179 zł.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.