Umowa na nowy Hampton by Hilton we Wrocławiu

Sieć Hilton Worldwide ogłosiła plany otwarcia 100-pokojowego hotelu Hampton by Hilton Wrocław City Center West. Obiekt zlokalizowany przy ul. Gen. Sikorskiego będzie działać na podstawie umowy franczyzowej z firmą Krajowy System Zarządzania Energią, należącą do grupy kapitałowej West Real Estate S.A., która notowana jest na giełdzie New Connect.Nowy hotel będzie znajdował się w centrum Wrocławia, niedaleko pl. Jana Pawła II, i dołączy do portfela 18 obecnie działających lub będących w przygotowaniu inwestycji sieci Hilton Worldwide w Polsce. Plany budowy zakładają stworzenie w hotelu centrum fitness, przestrzeni biznesowej i sal konferencyjnych. – Rynek inwestycji hotelowych w Polsce jest rynkiem dojrzałym, przyciągającym zarówno inwestorów krajowych, jak i zagranicznych. Podpisanie umowy dotyczącej hotelu Hampton by Hilton Wrocław City Centre West jest dowodem naszego nieustającego zaangażowania w najbardziej obiecujące rynki Europy Środkowej i Wschodniej – powiedział Patrick Fitzgibbon, wiceprezes ds. rozwoju w regionie Europy i Afryki Hilton Worldwide. W Polsce działają na razie trzy hotele pod marką Hampton by Hilton w Warszawie, Gdańsku i Świnoujściu, wkrótce ruszyć mają kolejne Hamptony w Warszawie i Jeleniej Górze, a w następnych latach hotele tej marki w Krakowie i Bydgoszczy.

Grupa Kapitałowa West Real Estate zajmuje się nabywaniem atrakcyjnych nieruchomości w celu przeprowadzenia na nich inwestycji, a następnie czerpania korzyści z zarządzania nimi. Model biznesowy zakłada dywersyfikację prowadzonej działalności poprzez inwestowanie w przedsięwzięcia niezwiązanych ze sobą branż. Grupa działa w sektorze innowacyjnej gospodarki odpadami, hotelarskim oraz energetyki. W marcu 2011 roku zadebiutowała na rynku akcji NewConnect. W połowie 2013 roku kupiła spółkę Rialto, która trzy lata temu rozpoczęła inwestycję w hotel Malachit przy ul. Gen. Władysława Sikorskiego, ale po wylaniu fundamentów i postawieniu pierwszej kondygnacji prace na budowie zamarły. Wcześniej West Real Estate informował też o planach związanych z adaptacją poniemieckiego kompleksu sanatoryjnego położonego w miejscowości Barcinek k. Jeleniej Góry na hotel medical SPA & wellness, ktory miałby działać pod międzynarodową marką, Spółka Krajowy System Zarządzania Energią została utworzona w celu wprowadzenia na rynek innowacyjnego, energooszczędnego produktu z dziedziny energetyki. Oferuje kompleksową usługę współpracy z zakresu oświetlenia i finansowania energooszczędnych lamp ulicznych i hal w technologii LED, rozwiązanie przeznaczone dla podmiotów odpowiedzialnych za oświetlenie ulic, placów i innych dużych powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *