Zarządzanie hotelem niezależnym – wielofunkcyjność, outsourcing, płaskie struktury

Recepcjonista, a dziś coraz częściej concierge, host, ambasador, front-man. Przywita, zamelduje, poda kawę, odbierze bagaż, obsłuży konferencję, zorganizuje bilety na koncert, skontroluje jakość sprzątania pokoi, potwierdzi rezerwację i wykona monit płatności. Do wykonania wszystkich tych czynności niegdyś trzeba by zatrudnić kilkanaście osób na różnych stanowiskach...Na pewno tak było jeszcze niedawno w każdym hotelu, a dziś nadal jest w największych obiektach sieciowych, stawiających na szczegółowe procedury. Tymczasem nowoczesne lub po prostu myślące ekonomicznie hotele potrafią radzić sobie z różnorodnością zadań w znacznie mniejszych zespołach ludzi wyspecjalizowanych we „wszystkim”, jednocześnie spełniając oczekiwania najbardziej wymagających gości. Czy więcej personelu znaczy lepiej? Czy luksusowe know-how, procedury i przyzwyczajenia można wdrożyć z wykorzystaniem tylko tych najbardziej wartościowych dla gościa, pracując w zaledwie kilkunastoosobowym zespole? Można. Dowodem na to są kolejne powstające niezależne hotele z unikatowym pomysłem na siebie.

Multi-kompetencje

Poza wyróżniającym projekt hotelowy konceptem, niezbędne jest spełnienie podstawowych założeń dotyczących personelu. Takiego, który doskonale zna swój produkt i misję, zna specyfikę pracy na wszystkich stanowiskach, jest wspierającym się zespołem, a nie tylko grupą pracujących razem i widzi sens w tym, co robi. Nie tylko formalne, ale rzeczywiście bezpośrednie zaangażowanie osób zarządzających w codzienne procesy, bliskie relacje, wspólne rozwiązywanie problemów i odpowiednia atmosfera budują otwartość na wyzwania i kreatywność samodzielnych pracowników. Właśnie to przekonanie, że można zrobić dla swoich klientów wszystko, jest motorem napędowym sukcesu firm i marek spoza branży hotelowej. Nie ma powodów, dla [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Miłosz Stanisławski, Marcin Gałązka

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *