Ceny hoteli w Brazylii poszybowały przed World Cup 2014

Na dwa tygodnie przed otwarciem Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Brazylii, wyszukiwarka hoteli trivago.pl przygotowała zestawienie cen pokoi hotelowych na okres rozgrywek grupowych. Według zebranych danych ceny poszły w górę nawet o 542%.
fot. Cuiabá
Na czas rozgrywek grupowych Mistrzostw Świata w piłce nożnej pokoje hotelowe w brazylijskich miastach podrożały w stosunku do średnich cen z maja nawet o 542%. Tak duży skok zauważalny jest w miejscowości Cuiabá, gdzie średnia cena za nocleg w pokoju double standard poza okresem rozgrywek wynosiła 353 zł, na czas 12-26 czerwca wzrasta aż do 2266 zł. Nieco mniejszy, aczkolwiek również znaczący, wzrost zauważalny jest w stolicy kraju, Brasilii ( 252%, 1495 zł), w Manaus ( 238%, 1235 zł) oraz w Natal ( 235%, 1029 zł). Ciekawe jest, iż najmniejszy skok cen odnotowano w dwóch najpopularniejszych miastach – Rio de Janeiro, w mieście, w którym obędzie się mecz finałowy ( 62%, 975 zł), oraz São Paulo, gdzie rozegrane zostaną półfinały ( 45%, 697 zł). Podczas meczy grupowych najtańsze pokoje hotelowe znaleźć można będzie w położonym na południu Brazylii Porto Alegre, w dniu starcia Nigerii z Argentyną (25.06). Średnia cena za pokój dwuosobowy typu standard wyniesie tam w tym dniu 624 zł. Najwięcej zapłacą kibice chcący obejrzeć mecz Japonii z Kolumbią w dniu 24 czerwca. Hotele w Cuiabá mogą wtedy obciążyć ich portfele o średnio 3852 zł za jedną noc. Ceny noclegów w poszczególnych miastach i dniach w fazie rozgrywek grupowych przedstawia poniższa tabela.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.