W Krakowie sprzedają hotele: andel’.s…

Po sprzedaży hotelu Warimpex wynajmie go od nowego właściciela na okres 15 lat po stałym czynszu. Hotelem zarządzać będzie nadal Vienna International Hotelmanagement. - Przy sprzedaży hotelu andel's Kraków udało nam się uzyskać doskonały w obecnych warunkach rynkowych zysk, a w przyszłości, również dzięki dzierżawie, utrzymamy potencjał generowania zysków - stwierdził po transakcji Franz Jurkowitsch, prezes Warimpeksu, zdradzając, że wartość transakcji mieściła się "w dolnej granicy kwoty dwucyfrowej". 156-pokojowy andel's Kraków został otwarty w maju 2007 roku.


Był to pierwszy w Polsce hotel tej nowej marki. Projekt ten został zrealizowany w ramach joint venture przez Warimpex i UBM Realitätenentwicklung AG. Od marca 2008 roku Warimpex był jedynym właścicielem andels'a. Spółka, która odnotowała w pierwszym półroczu tego roku stratę na działalności hotelowej w wysokości 76 mln euro, w najbliższych miesiącach chce sprzedać po 50 proc. udziałów w dwóch projektach biurowych. Rozważa też sprzedaż dwóch kolejnych hoteli, ale nie określa terminu transakcji. Fundusz Deka Immobilien należy do DekaBank Group, największej firmy zarządzającej funduszami inwestycyjnymi w Niemczech. Fundusz kupił już w Polsce m.in. poznański budynek hotelowo-biurowy Andersia Tower mieszczący hotel IBB Andersia za 80 mln euro, wrocławski kompleks biurowy Bema Plaza za 106 mln euro i warszawskie biurowce Grzybowska Office Park za 70 mln euro i Deloitte House za 117 mln euro, co było największą transakcją na rynku biurowców w Europie Środkowej w 2009 roku.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *