W Krakowie sprzedają hotele: Radisson

5-gwiazdkowy Radisson Blu w Krakowie został sprzedany przez dotychczasowego właściciela UBM firmę developerską Realitatenentwicklung niemieckiemu funduszowi Union Investment Real Estate za 32 mln euro.
Liczący 196 pokoi Radisson został otwarty w czerwcu 2003 roku. Nowy właściciel Union Investment Real Estate AG jest funduszem inwestycyjnym skupionym na rynku nieruchomości. Pod koniec ubiegłego roku wszedł on na polski rynek nabywając za 95 mln euro katowickie centrum handlowe 3 Stawy. Była to największa transakcja inwestycyjna przeprowadzona w 2008 roku na rynku polskich centrów handlowych. Kupno Radissona jest największą transakcją na polskim rynku hotelarskim w ciągu ostatnich dwóch lat. W Krakowie działa sześć hoteli 5-gwiazdkowych. Ich obłożenie w 2008 roku spadło do 51,9 proc. wykorzystania miejsc noclegowych z 58,5 proc. w 2007 roku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *