Hotele na Euro budują się wolno

Autor: Wiktor Kołakowski
13 września minęło 1000 dni, dzielących Polskę od meczu inaugurującego Euro 2012. Miastom-gospodarzom i tym ubiegającym się o status Centrum Pobytowego dla piłkarzy zostało dużo mniej czasu, aby spełnić wymogi UEFA dotyczące bazy hotelowej. Jak sobie z tym radzą?


Wprawdzie, jak wszyscy powtarzają, "hoteli nie buduje się na Euro", ponieważ nie ma to ekonomicznego uzasadnienia to jednak faktem jest, że w mniejszych polskich miejscowościach powstanie ok. 20 obiektów o standardzie 4-gwiazdkowym z co najmniej 60 pokojami, a drugie tyle zostanie gruntownie zmodernizowanych, aby ten standard osiągnąć. Taki jest wymóg dla miast, które chcą mieć szansę na przyjęcie reprezentacji narodowych biorących udział w Euro. Z kolei, jeśliby wierzyć deklaracjom władz miast, w których odbywać się będą mecze to tylko w Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu i ich okolicach w ciągu trzech lat powstanie ok. 15 hoteli 5-gwiazdkowych i ok. 20 - 4-gwiazdkowych. Niestety, w większości są to tylko hotele na papierze. I wiele z nich na papierze pozostanie. Wysyłanym do UEFA.


Centra na szybszej Ścieżce

W zmaganiach o goszczenie u siebie reprezentacji narodowych pozostało 50 miejscowości. Do końca roku wybranych zostanie 25 z nich. Po dalszej weryfikacji w połowie 2010 roku powstanie lista 16 ośrodków rekomendowanych przez UEFA. Aby znaleźć się wśród nich ośrodki muszą m.in. zaoferować hotel o standardzie minimum 4 gwiazdek. Na obecnym etapie warunek ten spełnia jedynie 14 kandydatów m.in.Bielsko-Biała (SPA Jawor), Józefów (Holiday Inn), Ostróda (Platinium), Warka (Sielanka), Ustroń Śląski (Belweder), Władysławo (Velaves), Legnica (Qubus) i Kołobrzeg (duża baza hoteli).


Otwieranym właśnie 4-gwiazdkowymi hotelem może się już pochwalić podpoznańska Opalenica. Na Dolnym Śląsku w 2010 roku oddane mają być do użytku hotele w Świdnicy, Trzebnicy i Wałbrzychu. Na 2011 rok planowane są obiekty w Miliczu, Wołowie, Dzierżoniowie i Sobótce. Brzeg na Opolszczyźnie deklaruje powstanie w 2011 roku...Hiltona budowanego przez spółkę Energyinvestment razem z galerią handlową. Mazowiecki Sulejówek ma już dokumentacj [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *