Nim wybierzesz podłogę do swojego hotelu

Mimo kryzysu, producenci wykładzin zaobserwowali wyraźny wzrost zainteresowania wykładzinami hotelowymi o wysokiej jakości. Klienci nie oszczędzają na wykładzinach dywanowych. Jest to w pełni zrozumiałe uwzględniając fakt, iż jest to inwestycja długoterminowa, a nie produkt "na jeden sezon".


ht_2009_09-50.jpg

Hotelowe wykładziny dywanowe są idealnym połączeniem wykładzin obiektowych z wykładzinami domowymi. Z każdej z tych grup przejęły najlepsze ich cechy. Są produktem uniwersalnym, znakomicie sprawdzającym się w każdym pomieszczeniu. Wykładziny hotelowe są odporne na zaplamienia, ścieranie, zniekształcanie i uszkodzenia mechaniczne. Są wytrzymałe na ruch, a zarazem zapewniają komfort użytkowania, są ciepłe i wygodne, tworzą przytulną atmosferę, podnoszą prestiż obiektu i są najbardziej uniwersalne ze wszystkich pokryć podłogowych. Wykładziny ze względu na specyfikę pomieszczeń, w których są stosowane, muszą posiadać odpowiednie atesty, przede wszystkim atesty na trudnopalność, antyelektrostatyczność oraz atesty higieniczne.


Parametry wykładzin hotelowych

Głównym parametrem określającym jakość i wytrzymałość wykładziny jest gramatura runa. W obiektach hotelowych stosowane są wykładziny o wadze warstwy użytkowej (gramatura) od 380 g/mkw. do 2500 g/mkw. Im wyższa gramatura, tym jakość wykładziny jest lepsza, dlatego możemy podzielić wykładziny pod względem standardu obiektów hotelowych, w których są użytkowane:
 • gramatura od 380 g/mkw. do 450 g/mkw. - obiekty klasy turystycznej oraz o małym i średnim natężeniu ruchu;
 • gramatura od 450 g/mkw. do 700 g/mkw. - obiekty posiadające dwie gwiazdki oraz o średnim i dużym natężeniu ruchu;
 • kędziorki: to określenie dla wykładzin utkanych z bardzo skręconej przędzy, równie miękkie i przyjemne w dotyku jak wykładziny cięte, ale jeszcze od nich trwalsze;
 • cięto-pętelkowe (scroll): jedna część pętelki jest przecięta, a druga nie, co uatrakcyjnia powierzchnie oraz zapewnia trwałość użytkowania.

Najpopularniejszym surowcem stosowanym do produkcji wykładzin jest polipropylen. Jest on wystarczająco trwały, żeby stosować go w pomieszczeniach od małego do dużego natężenia ruchu. Wykładziny zrobione z polipropylenu stosowane są w obiektach hotelowych w standardzie jednej lub dwóch gwiazdkowych.


Specjalista radzi: Ewa Baran, Newmor Polska Sp. z o.o.

W przypadku wykładzin hotelowych zdecydowanie polecamy poliamid, ale ten najlepszy. Oczywiście właściciele ekskluzywnych obiektów zapytają o wełnę. Jest "ciepła", miękka, naturalna. Jest też niestety alergenem i wymaga dla zachowania dobrego wyglądu drożs
[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
 • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
 • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
 • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
 • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
 • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
 • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
 • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

 • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
 • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *