Hotele w Sopocie, Kołobrzegu i Międzyzdrojach najdroższe

Nie ma bezpośredniej korelacji pomiędzy popularnością danego kierunku, a wysokością cen w hotelach. W lipcu i sierpniu turyści najczęściej szukają noclegów w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Ale hotele w tych miastach wcale nie należą do najdroższych w Polsce - wynika z analizy przygotowanej przez porównywarkę cen hoteli Trivago.
Sopot, fot. kaarton, Pixabay
Dalej na liście najpopularniejszych zapytań znajdują się Kołobrzeg, Zakopane i Wrocław. Dopiero na 7. miejscu znalazł się Sopot, gdzie ceny hoteli są najwyższe. Kolejne miejsca zajmują Władysławowo, Międzyzdroje i Łeba. Jakie ceny? W naszym kraju, w miesiącach lipiec-sierpień, najwyższe są ceny w hotelach w Sopocie. Za pokój dwuosobowy typu standard zapłacimy tam w tym okresie średnio 547 zł. Ceny w pozostałych popularnych miastach kształtują się następująco: Kołobrzeg – 445 zł, Międzyzdroje – 412 zł, Łeba – 315 zł, Gdańsk – 314 zł, Władysławowo – 289 zł, Kraków – 288 zł, Zakopane – 262 zł, Warszawa – 253 zł, oraz Wrocław – 232 zł. Jeśli spojrzymy na kierunki zagraniczne to cenowy prym wiedzie Londyn, gdzie turyści zapłacą za pokój średnio aż 867 zł. Zaraz za nim plasuje się Paryż – 680 zł, Dubrownik – 638 zł, Amsterdam – 607 zł, Barcelona – 552 zł, Rzym – 477 zł, Wiedeń – 464 zł, Praga – 383 zł, Berlin – 370 zł oraz Budapeszt – 320 zł.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *