Trzeci Ambasador w Łodzi

W Łodzi rozpoczęła się budowa trzeciego hotelu Ambasador z 200 pokojami. Będzie on połączony z działającym już hotelem Ambasador Centrum ze 143 pokojami. 4-gwiazdkowy obiekt ma być oddany do użytku na przełomie 2016 i 2017 roku.

Hotel budowany jest przy skrzyżowaniu ul. Kilińskiego z Orlą. Znajdą się w nim m.in. restauracja, 13 sal konferencyjnych i parking podziemny na 170 aut. – Będzie to zupełnie nowy hotel połączony z Ambasadorem Centrum zapleczem – mówi w rozmowie z lokalną „Gazetą Wyborczą” Artur Gawlik z firmy Cegal, która jest inwestorem obiektu. Hotel będzie składał się z kilku części o różnej wysokości. Przy skrzyżowaniu stanie narożna, trzypiętrowa kamienica, dopasowana do wysokości sąsiednich budynków, w głębi działki będzie miał już 10 pięter, a jeszcze dalej, w łączniku przylegającym do Ambasadora Centrum, pięć pięter. Hotel powstaje na działce, którą Cegal dostał w ramach odszkodowania, jakie Urząd Miasta musiał wypłacić w związku z przegranym procesem za przeciągającą się procedurę wydawania decyzji o warunkach zabudowy dla poprzedniego hotelu. Miasto miało zapłacić w sumie 9,2 mln zł. W 2011 r. oddało około 5 mln zł, a resztę w nieruchomościach. Będzie to trzeci hotel Cegalu w Łodzi po 3-gwiazdkowym Ambasadorze Chojny ze 120 pokojami i uruchomionym w 2010 roku 4-gwiazdkowym Ambasadorze Centrum ze 143

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *