Hotele.pl o cenach w lipcu

W lipcu średnia cena za pokój w polskich obiektach dostępnych przez serwis rezerwacyjnych hotele.pl wyniosła 180 zł i była o 2% wyższa niż przed rokiem. Najdroższym miastem był Gdańsk ze średnią ceną 207 zł, najtańszym… Warszawa – 186 zł.

Mimo najwyższych stawek, ceny hoteli w Gdańsku spadły o blisko 7% w porównaniu do lipca 2012 roku z 222 zł do 207 zł. Ale i tak było to jedyne duże miasto, gdzie średnie ceny przekraczały 200 zł, bo w pozostałych były one zbliżone do siebie wynosiły one 186 – 196 zł. Z innej analizy hoteli.pl, przygotowanej jeszcze na początku wakacji wynika, że pierwsza piątka najpopularniejszych miast rezerwowanych przez ten serwis w lecie to Gdańsk, Sopot, Zakopane, Kołobrzeg i Giżycko. W aż trzech z nich ceny spadły. Kilkunastoprocentowy wzrost średniej ceny za dobę odnotowało Zakopane, a kilkuprocentowy – Kołobrzeg. W Gdańsku, według tych danych, średnio za dobę w wakacje trzeba było płacić 262 zł, czyli o 5% mniej niż przed rokiem. Z kolei w Sopocie średnia cena to 422 zł, czyli o ponad 10% taniej niż rok temu. Decydując się na wakacyjny pobyt w Gdańsku, w tym roku turyści najchętniej wybierali pensjonaty i domy wczasowe, w których dokonano co trzeciej rezerwacji. Średnia cena za dobę wzrosła w nich o prawie 6% do poziomu 162 zł. Za to ponad 4% mniej rezerwacji dotyczyło hoteli z czterema gwiazdkami, w których średnia cena wynosiła 296 zł. Podobnie preferencje turystów kształtowały się w Sopocie, gdzie blisko 30% rezerwacji dotyczyło pensjonatów i domów wypoczynkowych. Największy wzrost zainteresowania odnotowały tu hotele 2-gwiazdkowe, których udział w ogólnej liczbie rezerwacji wzrósł o 10%. Średnio za dobę w pensjonacie w Sopocie trzeba było zapłacić 108 zł. W Zakopanem ceny za dobę noclegu rezerwowanego przez hotele.pl wzrosły w tym roku o 17% do poziomu 268 zł. Turyści wybierający wakacje pod Tatrami najczęściej rezerwowali nocleg w hotelach 3-gwiazdkowych, gdzie średnia cena wyniosła 212 zł, czyli ponad 40% więcej niż przed rokiem. Najtańsze były pensjonaty i domy wypoczynkowe, w których średnia cena za dobę w te wakacje wynosiła 87 zł. Kołobrzeg odnotował 4% wzrost średniej ceny za pokój do 301 zł. Największy wzrost średniej ceny odnotowały kołobrzeskie hotele 4-gwiazdkowe, w których za dobę trzeba zapłacić o 21% więcej niż przed rokiem, czyli 266 zł. Z kolei Giżycko odnotowuje w tym roku ponad 40% spadek średniej ceny za dobę do poziomu 210 zł. Za nocleg w najpopularniejszych tutaj 3 gwiazdkach trzeba było zapłacić 194 zł.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *