Orbis i IGHP partnerami SGTiR

Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie oraz Grupa Hotelowa Orbis i IGHP będą kształcić kadry dla przemysłu hotelarskiego. Orbis i Izba zostali partnerami merytorycznymi specjalności Organizacja i Zarządzanie w Hotelarstwie i Gastronomii na kierunku Turystyka i Rekreacja.

Najlepsi studenci mają szansę na zatrudnienie w hotelach Grupy. Orbis będzie miał decydujący wpływ na przedmioty nauczane w ramach zajęć i stworzy oddzielne moduły szkoleniowe. Ich tematyka będzie poświęcona zarządzaniu hotelami, organizacji pracy pięter, recepcji czy działu sprzedaży i marketingu. – Współpraca z Orbisem będzie się opierała na obopólnych korzyściach. Studenci zyskają dostęp do praktyk i staży, dzięki czemu będą mogli poznać pracę w branży hotelarskiej. Orbis natomiast będzie mógł wyłonić młode talenty i zyska w ten sposób rzetelnie wyszkolonych pracowników.– mówi dr Krzysztof Celuch, prorektor Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji. – Ta współpraca idealnie wpasowuje się w trendy panujące na międzynarodowym rynku pracy, gdzie duże firmy kształcą swoje kadry już w trakcie studiów. Studenci zarówno na studiach I, jak i II stopnia będą też uczestniczyli w projektach biznesowych oraz stażach w firmach zrzeszonych w Izbie Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego Orbis będzie również patronował hotelarskim kołom naukowym w SGTiR, a studenci będą zapraszani do prowadzenia badań naukowych, rynkowych i marketingowych realizowanych na potrzeby Grupy Hotelowej Orbis. – Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, dostrzegamy sens i potrzebę wspierania kształcenia młodzieży na kierunkach hotelarskich w Polsce. Nasza branża, która dynamicznie się rozwija i profesjonalizuje, potrzebuje ich energii, otwartości i pasji. Grupa Hotelowa Orbis jako lider rynku usług hotelarskich w tej części Europy jest gotowa dzielić się wiedzą o nowoczesnych systemach zarządzania sieciami hotelowymi i praktycznym doświadczeniem we wszystkich sferach działalności hotelu. Stawiamy na tworzenie nowych zawodów hotelarskich, aby przygotować się do sprostania przyszłym wyzwaniom w naszej branży – mówi Ireneusz Węgłowski, wiceprezes zarządu Orbis SA. SGTiR wraz z Akademią Finansów i Biznesu Vistula oraz Europejską Akademią Sztuk tworzy Grupę Uczelni Vistula

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *