Kamień węgielny pod nową sieć

21 października w Toruniu wmurowano kamień węgielny pod pierwszy w Polsce obiekt francuskiej sieci hoteli 2-gwiazdkowych B&B. Jego otwarcie planowane jest na lato przyszłego roku. W ciągu dziesięciu lat B&B chce postawić w Polsce kilkanaście hoteli. Sieć B&B działa od 1990 roku i posiada ok. 215 hoteli ekonomicznych we Francji i Niemczech. W ostatnich latach zdecydowała się rozwijać w całej Europie. Kolejne inwestycje mają pojawić się we Włoszech, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech.


Polska będzie trzecim krajem, w którym wystartuje B&B, kolejne hotele planowane są m.in. w Warszawie, Gdańsku i Łodzi. - Na początku chcemy być w dużych miastach, choćby ze względów marketingowych, żeby wypromować naszą markę, która w Polsce jest nieznana, a także w takich miastach, gdzie dobrze rozwija się rynek hotelowy, jak w Toruniu - mówi Krzysztof Potocki, szef biura B&B w Polsce w wywiadzie dla Hotelarza, który publikujemy na str. 24. - Szukamy lokalizacji w centrach miast, przy głównych ciągach komunikacyjnych np. przy dworcach, z dobrym dostępem do komunikacji miejskiej, blisko biur czy zakładów, natomiast nie jesteśmy zainteresowani budowaniem hoteli na peryferiach. B&B wchodzi w inwestycje jako operator hotelowy, który dzierżawi obiekty zbudowane przez prywatnych inwestorów na gruntach stanowiących ich własność.


W Toruniu właścicielem ziemi jest biznesmen z Ciechocinka Adam Brzuszkiewicz, ale wyjątkowo właścicielem hotelu budowanego przez RD Bud jest sieć B&B. Po 40 latach hotel stanie się własnością Brzuszkiewicza. RD Bud, należący do francuskiej grupy budowlano-deweloperskiej Rabot Dutilleu, wcześniej zbudował w Toruniu hotel Etap - działający od sierpnia i Ibis, który uruchomiony będzie w przyszłym roku. Toruński hotel B&B zlokalizowany jest w sąsiedztwie Starówki niedaleko dworca PKS na miejscu dawnego Szpitala Wojskowego. Przyjmie kształt litery L, ponieważ budowany jest na rogu dwóch ulic. Będzie miał cztery kondygnacje naziemne z 93 pokojami wyposażonymi m.in. w bezprzewodowy internet i klimatyzację oraz podziemny parking. Natomiast nie będzie w nim, podobnie jak w innych hotelach tej sieci, restauracji, jedynie pokój śniadaniowy.


Autorem projektu architektonicznego jest krakowska Pracownia Projektowa Arbapol. - W ciągu trzech lat chcemy osiągnąć średnie obłożenie na poziomie 70 proc. - deklaruje Krzysztof Potocki. Toruń jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków hotelarskich w Polsce. Jeszcze dwa lata temu miasto narzekało na brak miejsc noclegowych dla turystów licznie odwiedzających Toruń. Nie było żadnego hotelu 4-gwiazdkowego. W ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy miastu przybyły cztery takie obiekty: Bulwar z 98 pokojami i 1231 z 23 pokojami oraz Mercure Helios (105 pokoi) i Filmar (154 pokoi), które podwyższyły swój standard do czterech gwiazdek. Otwarto też 3-gwiazdkowy Solaris i 1-gwiazdkowy Etap. W przyszłym roku, oprócz B&B w Toruniu ruszy inny hotel 2-gwiazdkowej sieci - Ibis, a także 3-gwiazdkowy obiekt poza Starówką w budynku po byłym kasynie wojskowym oraz 4-gwiazdkowy Wodnik ze 150 pokojami, budowany na terenie wyburzonego kompleksu rozrywkowo-wodnego. Sieć Radisson rozważa z kolei plany otwarcie swojego hotelu w remontowanym właśnie Starym Browarze.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *