Biohotel w Jelitkowie

W gdyńskim biurze projektowym CKK Architekci powstała koncepcja rozbudowy XIX-wiecznego Domu Zdrojowego w gdańskim Jelitkowie. Jego właściciel, firma Atlant, zamierza uruchomić tam pierwszy w Polsce 5-gwiazdkowy biohotel. Ideą coraz popularniejszej na Zachodzie koncepcji biohotelu jest szeroko pojęta proekologiczność - od energooszczędnej konstrukcji budynku, poprzez oferowanie produktów pochodzących z biologicznych upraw, na chroniącym naturalne zasoby zarządzaniu odpadami hotelowymi kończąc. - Cechami nowego kompleksu hotelowego, dzięki którym można dodać mu przedrostek "bio-", będą m.in. nowoczesne kolektory słoneczne i urządzenia gospodarujące wodą deszczową - mówi Maciej Świerczyński z działu marketingu CKK Architekci.


Biuro zaproponowało rozbudowę centralnego skrzydła biohotelu w formach tradycyjnych, nawiązujących do historycznego Domu Zdrojowego oraz innych tego typu obiektów z rejonu południowego Bałtyku. Boczne skrzydła hotelu, mieszczące ekologiczne SPA, sale konferencyjne oraz luksusowe apartamenty z widokiem na morze zaprojektowano jako nowoczesne tło dla zielonego patio. Zadbano o zachowanie istniejących tam wiekowych lip, planując jednocześnie nowe nasadzenia. Gdyńscy architekci zaproponowali również powstanie, na osi widokowej hotelu, nowoczesnego mola wraz z przystanią jachtową. Obecnie w Domu Zdrojowym mieści się restauracja Parkowa, znana w Trójmieście z plenerowych dancingów. Właścicielem obiektu jest gdańska firma Atlant. Na razie projekt jest na etapie wstępnej koncepcji. Jego budowa mogłaby się rozpocząć najwcześniej w 2011 roku.
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *