Głęboczek Vine Resort & SPA

Do tej pory tego typu ośrodki powstawały głównie we Francji, Hiszpanii czy RPA - regionach z kulturą winiarską. Zlokalizowany na Pojezierzu Brodnickim Głęboczek. Vine Resort & SPA to pierwszy hotel SPA w Polsce, który wprowadził w swojej ofercie profesjonalną winoterapię w SPA, opartą na składnikach aktywnych pochodzących z winogron i ich krzewów.


Koncepcją, która legła u podstaw malowniczo położonego obiektu w Głęboczku Wielkim, należącego do grupy Villa Park, było stworzenie ośrodka, który z jednej strony nawiązywałby do regionalnego charakteru lokalizacji, podkreślając naturalne walory Pojezierza Brodnickiego, a z drugiej - wprowadzałby innowacyjny i unikatowy pomysł na rynek. Charakterystyczne cechy dla pojezierza, na którym znajduje się hotel: kojąca cisza, liczne chronione prawem rezerwaty przyrody, rzadkie okazy roślinności oraz osobliwa fauna połączono z ofertą SPA, opartą na winoterapii, zabiegach inhalacyjno-detoksykujących oraz redukującej stres alfaterapii. Elementem wyróżniającym markę Głęboczek jest wszechobecne obcowanie z winem (winnice wokół hotelu, zabiegi z winem, wino jako element konsumpcji).
Myślą przewodnią całego przedsięwzięcia, w odniesieniu do architektury zewnętrznej, była kontynuacja idei oryginalnej zagrody wiejskiej, nawiązującej do architektury o charakterze dworskim. Elementami charakterystycznymi dla takiej zabudowy były m.in. podcienie, drewniane wykończenie czy też duże okna. Projekt wnętrz dzieła Studia Kaczmarek z Warszawy oparty jest na prostej zasadzie łączenia regionalnego charakteru otoczenia obiektu z nowoczesnym designem. Proste, typowo ludowe, ciepłe materiały wykończeniowe: surowe drewno, kamień i len, skontrastowano ze współczesnymi, takimi jak: szkło czy ciemny parkiet, a także nowoczesnymi akcesoriami i oświetleniem. Pojawiają się nietypowe kontrasty w rodzaju zatopionych tkanin w szkle czy surowych desek z ledowym oświetleniem, które łączy dwa światy - etno z nowoczesnością.
Ciekawe jest również wprowadzenie do architektury obiektu, położonego pośród łąk, nowych rozwiązań przestrzennych charakterystycznych dla współczesnych hoteli miejskich, np. otwarcie łazienki na pokój. W ekskluzywnym Hotelu Winnica znajdują się 24 pokoje o najwyższym standardzie, będącym symbiozą natury i architektury z zachowaniem kameralnego, ciepłego klimatu. W trzech wolno stojących wiejskich chatach Hotelu Osada znajduje się 15 pokoi, każdy o indywidualnym wystroju. W ośrodku znajduje się też Chata SPA - wolno stojący apartament z własną sauną.


Głęboczek Vine Resort & Spa Właściciel: MPM Product Sp. z o.o.

Miasto: Wielki Głęboczek
Kategoria przyznana: 4
Liczba pokoi: 40
Liczba miejsc noclegowych: 80
Liczba lokali gastronomicznych: 2
Liczba miejsc gastronomicznych: 82
Liczba sal konferencyjnych: 2
Liczba miejsc w salach konferencyjnych: 80
SPA: 13 gabinetów zabiegowych, Alfa Sfera, Łaźnie Brodnickie, basen wewnętrzny i zewnętrzny, jaccuzi
Sieć: Polish Prestige Hotels
Liczba zatrudnionych: 39


Centralnym punktem ośrodka jest Winnica SPA, gdzie mieszczą się wszystkie gabinety zabiegowe. Łączna powierzchnia SPA to 710 mkw. W bogatej ofercie można skorzystać z wszelkiego rodzaju zabiegów na ciało i twarz południowoafrykańskiej marki Thera Vine - eksperta w winoterapii, jak również ekskluzywnej paryskiej Academie Scientifique de Beaute czy opartej na ziarnach kawy BodyCoffee.W ofercie SPA znajdują się kąpiele w winie, peelingi z zastosowaniem pestek z winogron i okłady z winogronowego miąższu. Oprócz rozbudowanej oferty winoterapii Głęboczek przygotował również strefę Łaźni Brodnickich, w której można skorzystać z kąpieli w saunie aromaterapeutycznej, winnej i kwiatowej łaźni parowej oraz masażu detoksykującego lub relaksującego. W ośrodku została także utworzona pierwsza w Polsce Alfa Sfera, przeznaczona do zabiegów relaksacyjnych i pobudzania kreatywnego myślenia. Jej głównym elementem jest kołyska AlphaLounger, wprowadzająca w stan głębokiego relaksu Alfa.


Hotel otoczony jest winnicami, w których zasadzonych jest blisko 1,1 tys. sadzonek (hybrydy amerykańsko-europejskie). Na terenie obiektu znajduje się winiarnia, w której oprócz win z Włoch, Francji, Hiszpanii i nowego świata, są także wina z Polski - z rodzinnej winnicy Płochockich.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *