Bydgoszcz: nowe hotele zwolnione z podatku

Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła uchwałę o zwolnieniu z podatku od nieruchomości nowych hoteli budowanych w tym mieście. Okres zwolnienia zależy od standardu hotelu.
Zwolnienie przysługiwać będzie od
1 stycznia roku następującego po roku, w którym rozpoczęto użytkowanie nowo wybudowanego obiektu, przy czym zakończenie nowej inwestycji musi nastąpić nie później niż 31 grudnia 2013 r.Przedsiębiorcy ubiegający się o pomoc będą musieli zobowiązać się, że hotel będzie działał przez okres co najmniej pięciu lat. Inicjatorem uchwały był prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz. Zaproponowane przez niego zwolnienia podatkowe mają wpłynąć stymulująco na rozwój bazy hotelowej w mieście. - W ostatnim czasie otwarto w Bydgoszczy kilka hoteli, w tym pierwszy w naszym województwie hotel 5-gwiazdkowy.


Chcemy, by ta niezwykle korzystna sytuacja na rynku hotelarskim utrzymywała się jak najdłużej - uzasadnia swój pomysł prezydent Konstanty Dombrowicz. - Bydgoszcz każdego roku jest organizatorem wielu imprez sportowych, kongresów oraz wydarzeń kulturalnych na najwyższym poziomie. Jesteśmy również coraz prężniej rozwijającym się ośrodkiem turystycznym. Dlatego potrzebujemy coraz więcej miejsc hotelowych.
Obecnie w Bydgoszczy działa jeden hotel 5-gwiazdkowy, cztery 4-gwiazdkowe i siedem 3-gwiazdkowych. Jesienią przyszłego roku uruchomiony ma być 4-gwiazdkowy Holiday Inn, inwestycje w tym mieście planuje też sieć Qubus, atrakcyjnym miejscem na hotel są też wymagające remontu zabytkowe Młyny Rothera na Wyspie Młyńskiej, którymi interesowała się m.in. sieć Hiltona.
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *