Duży spadek średniej ceny w hotelach w Krakowie i Łodzi

We wrześniu średnie ceny w Unii Europejskiej delikatnie wzrosły w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku. W polskich hotelach natomiast koszty noclegów zmalały - to wnioski z raportu przygotowanego przez serwis hotel.info Według oszacowań Europejskiego Urzędu Statystycznego Eurostat (ESTAT) ceny w Unii Europejskiej we wrześniu wzrosły o niespełna 0,4% w stosunku do tego samego miesiąca poprzedniego roku*. Podczas gdy większość europejskich metropolii wyraźnie drożeje, polskie hotele są łaskawe dla portfeli swoich gości. Wyniki ukazują ceny w miastach w Polsce i Europie oraz w wybranych międzynarodowych centrach biznesowych. Kraków i Łódź miastami dla łowców okazji Za jesienny nocleg w Warszawie trzeba było zapłacić średnio 333,45 zł. Wśród europejskich stolic tańsze hotele oferuje tylko Sofia, ponadto pokoje w polskiej stolicy potaniały w porównaniu z zeszłym rokiem o ponad 8%.
Fot. Kraków, Pixabay
W Katowicach przeciętne ceny za pokoje zmniejszyły się o ponad 4% do ok. 325 zł. Szczególnie bolesny spadek średniej ceny odczuli hotelarze z Krakowa (minus 14,48%, czyli 268 zł) oraz do Łodzi (minus 17,64%, czyli 203,28 zł). Drożej natomiast w porównaniu z zeszłym rokiem było w Gdańsku i Szczecinie. Koszty noclegów w portowym mieście na zachód od ujścia Wisły zwiększyły się o ponad 8% i wyniosły 312,86 zł. Przeciętne ceny za pokoje w stolicy województwa zachodniopomorskiego z kolei wzrosły o 6,76%, tj. do 250 zł. Wyniki barometru cen hotelowych dla Polski (średnie ceny za noc i pokój w PLN) Centra biznesowe w Europie z wyraźnymi zwyżkami cen Londyn, numer 1 spośród europejskich metropolii biznesowych, jest jednocześnie najdroższą stolicą europejską pod względem kosztów noclegów, za które przyszło podróżnym zapłacić średnio 712,71 zł. Paryż (664,05 zł) i Oslo (661,49 zł) po zwyżce cen odpowiednio o 7,79% i 6% znalazły się na 2 i 3 miejscu. Zaoszczędzić mogli z kolei goście hotelowi w rosyjskiej stolicy, która od lat należała do najdroższych metropolii. Zmniejszone zapotrzebowanie oraz w dalszym ciągu spadający kurs rubla spowodowany kryzysem na Ukrainie coraz bardziej wpływają na ceny hoteli w Moskwie (575,14 zł). Temu, kto wybiera się na miejską wycieczkę, polecamy Pragę lub Budapeszt. Dzięki obniżce cen o ok. 7%, tj. do 312,55 zł (w Pradze), oraz o 12,44%, tj. do 292,36 zł (w Budapeszcie), obie metropolie oprócz fantastycznej atmosfery mogą zaoferować korzystne noclegi w porównaniu z innymi europejskimi stolicami. Wyniki barometru cen hotelowych dla europejskich stolic (średnie ceny za noc i pokój w PLN)** Sydney (plus 19%, czyli 708,74 zł) lub Buenos Aires (plus 18%, czyli 437,90 zł), goście hotelowi musieli głębiej sięgnąć do kieszeni. „W niektórych metropoliach koszty noclegów znacznie wzrosły” – wyjaśnia Ralf Priemer, Dyrektor Generalny serwisu hotel.info. „Aby zaoszczędzić na podróży, warto skorzystać z wcześniejszej rezerwacji – w szczególności wtedy, gdy termin pokrywa się z większymi wydarzeniami”. Przede wszystkim serwisy rezerwacji takie jak hotel.info zapewniają przy tym obszerną ofertę hotelową, wysoką przejrzystość oraz możliwość szybkiego i miarodajnego porównania cen. Zwłaszcza osoby podróżujące służbowo mogą oszczędzić na hotel.info aż do 30%. Wyniki barometru cen hotelowych dla wybranych międzynarodowych metropolii (średnie ceny za noc i pokój w PLN)**

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *