Orbis przejmie hotele Accoru w regionie

Orbis podpisał z Accorem i podmiotami z jego grupy kapitałowej przedwstępną umowę dotyczącą przejęcia sieci 46 hoteli w Europie Środkowej. Po transakcji zaplanowanej na 7 stycznia 2015 roku Orbis zostanie wyłącznym licencjodawcą wszystkich marek Accoru w 16 krajach Europy Środkowej. Całkowita cena transakcji wynosi 142,3 mln euro.

Zgodnie z umową Orbis przejmie obecną sieć Accoru, czyli 46 hoteli w sześciu krajach: Bułgarii, Czechach, Polsce, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech, działających pod markami Accor: Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis i ibis budget. 38 obiektów prowadzi działalność, natomiast osiem to hotele planowane. 76 proc. działających hoteli jest zlokalizowanych w stolicach. – Transakcja świetnie wpisuje się w naszą strategię, więc mamy nadzieję przeprowadzić ją jak najszybciej. Dlatego cieszymy się, że uzgodniliśmy już zapisy i podpisaliśmy umowę przedwstępną. Obecnie kończymy ustalanie z bankami warunków kredytu, który w ok. 80 proc. pokryje cenę zakupu, a w przyszłości będzie mógł być zastąpiony środkami z emisji obligacji. Pozostałe 20 proc. sfinansujemy ze środków własnych – powiedział Gilles Clavie, prezes zarządu Orbisu. Orbis i Accor zobowiązały się sfinalizować transakcję 7 stycznia 2015 r. W tym samym dniu podpisana zostanie Generalna Umowa Licencyjna, która zapewni Grupie Orbis do 2035 r. prawo do prowadzenia działalności hotelowej pod markami należącymi do Accor w 16 krajach: Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Estonii, Litwie, Łotwie, Macedonii, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i Węgrzech. Przez 10 lat prawo to będzie przysługiwało Orbisowi na wyłączność.

– Wejście na nowe rynki daje nam ogromną szansę na bardziej dynamiczny wzrost. Dzięki transakcji znacząco zwiększymy biznes i będziemy mieli ponad 110 hoteli oraz możliwość rozwoju w 16 krajach. W ten sposób bardzo wzmocnimy naszą pozycję największej sieci hotelowej w Europie Środkowej. Staniemy się także platformą Accoru do zarządzania biznesem w tym regionie Europy. Jest to dla nas wyróżnienie i docenienie naszych dotychczasowych osiągnięć – dodał Gilles Clavie. Grupa Orbis skupia się na ekspansji poprzez zawieranie umów o zarządzanie, franczyzę i na inwestycjach w hotele własne. Obecnie w Grupie Orbis działa 68 hoteli (w tym 52 własne, jeden w dzierżawie, trzy w zarządzaniu oraz 12 franczyzowych), które są zlokalizowane w 32 dużych miastach i miejscowościach wypoczynkowych w Polsce oraz na Litwie i na

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *