Orbis rozwija się też w Krakowie

Chociaż Orbis jest w trakcie transakcji zakupu 46 hoteli w Europie Centralnej, caly czas wykazuje się też aktywnością na rodzimym rynku. W ostatnich tygodniach podpisał umowę franczyzową na uruchomienie hotelu ibis Styles w Krakowie z 60 pokojami, w tym samym mieście kupił za 18,8 mln działkę pod 200-pokojowy hotel Mercure, w Gdańsku sprzedał działkę za 10,7 mln, a w Zabrzu lokale użytkowe za milion.Do sieci ibis Styles w Krakowie w 2017 roku dołączy budowany hotel przy ul. Żółkiewskiego w pobliżu Ogrodu Botanicznego. Inwestorem jest grupa kapitałowa z branży nieruchomości Landeskrone Inwestycje, należąca do Kulczyk Lubomirski Property, na której czele stoi Jan Lubomirski–Lanckoroński (prezes Fundacji Lubomirskich). Nowy hotel, według deklaracji inwestora, ma wyróżniać się „oryginalną formą architektoniczną, ciekawym wzornictwem oraz szerokim wykorzystaniem zielonych technologii”, które mają znacznie obniżyć koszty eksploatacyjne. Planowany jest montaż drewnianych okien o najniższym współczynniku przepuszczalności ciepła, baterii słonecznych, systemu odzyskiwania wody deszczowej, zielonego tarasu na dachu obiektu, pompy ciepła a także nowoczesnej izolacji ścian. W Krakowie działają już cztery, będące własnością Orbisu, hotele pod megamarką ibis, w tym dwa ibisy Budget, a także dwa Novotele.

W Polsce uruchomiono dotychczas trzy hotele ibis Styles: w Gdyni–Redzie, Wałbrzychu i ostatnio we Wrocławiu, a umowy podpisano na kolejne cztery w Nowym Sączu, Białymstoku, Siedlcach i Grudziądzu. W Krakowie, w sąsiedztwie kompleksu hotelowego ibis – ibis Budget Stare Miasto przy ul. Pawiej, Orbis kupił również działkę pod 4-gwiazdkowy hotel Mercure z 200 pokojami, w którym znajdą się m.in. nowoczesne sale wielofunkcyjne o pow. 300 mkw., restauracja WineStone i fitness room. Hotel zostanie zbudowany zgodnie z wymaganiami certyfikatu BREEAM dla „zielonych” budynków. Koszt inwestycji wyniesie prawie 100 mln zł. Otwarcie hotelu zaplanowano na koniec 2016 roku. Zakup nieruchomości wynika ze strategii rozwoju Grupy Hotelowej Orbis i uzupełnienia oferty w Krakowie o hotel należący do wyższego segmentu, co ma pozwolić na osiągnięcie efektu synergii.

– Jestem przekonany, że ta wyjątkowa lokalizacja, w pobliżu Dworca PKP i Starego Miasta przyniesie spółce znaczące korzyści, a hotel będzie komplementarny do naszej oferty na tym strategicznym rynku. Nowy hotel z certyfikatem BREEAM dodatkowo wpisuje się w politykę społecznej odpowiedzialności biznesu realizowaną przez Orbis, która zakłada ochronę środowiska i dbałość o polepszanie warunków życia ludzi – powiedział Gilles Clavie, prezes Orbis SA. Dzień po zakupie działki w Krakowie, Orbis sprzedał działkę w Gdańsku przy ul. Jelitkowskiej, naprzeciwko hotelu Novotel Marina. Nabywcą jest firma NDI Apartamenty z Sopotu, która zapłaciła 10,7 mln zł. W tym samym dniu spółka sfinalizowała inną transakcję, zbycia lokali użytkowych w Zabrzu przy ulicy Wolności za milion

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *