Remes na Euro

6 kwietnia otwarty został w Opalenicy koło Poznania 4-gwiazdkowy hotel Remes Sport & SPA z 58 pokojami i 20 boiskami. Hotel liczy na to, że jako Centrum Pobytowe podczas Euro 2012 będzie gościł reprezentację Niemiec.


Jak zachwala się hotel na swojej na stronie „obiekt łączy w sobie starą tradycję budowania ze współczesną wizją architektoniczną, gdzie strzecha i cegła z XVI-wiecznych folwarków wspaniale komponuje się z surowymi formami ze szkła i metalu”.Wnętrza hotelu wypełnione są dziełami sztuki znanych wrocławskich artystów, zainspirowanych twórczością Igora Mitoraja. Remes Sport & Spa dysponuje 147 miejscami noclegowymi, ośrodkiem SPA z ośmioma gabinetami, basenem, jacuzzi, biczami wodnymi, sauną parową i fińską, kriokomorą, a także siłownią, salą fitness i do zajęć jogi. Centrum konferencyjne posiada sześć sal o łącznej powierzchni 600 mkw., mogących pomieścić ponad 500 osób. Część gastronomiczna oferuje m.in. restaurację z menu skonstruowanym z myślą o osobach prowadzących zdrowy tryb życia, opartym na produktach ekologicznych, i dwupoziomowy pub z torami bowlingowymi.
Jednak to, co ma wyróżniać Remes na tle innych polskich hoteli, to jego część sportowa. Bezpośrednio do hotelu przylega kompleks obiektów sportowych, w skład którego wchodzi 20 piłkarskich boisk treningowych, boiska do siatkówki, piłki plażowej, ściana do ćwiczeń celności strzałów, górka treningowa, podbiegi, korty tenisowe i strzelnica sportowa. W pobliżu hotelu znajduje się tor do quadów oraz stadnina koni.
Hotel należy do firmy Remes wielkopolskiego biznesmena Bartłomieja Remplewicza. Remes zajmuje się produkcją i dystrybucją bezpośrednią wysokogatunkowej pościeli wełnianej o walorach zdrowotnych i terapeutycznych, a także „biżuterii kuchennej” – systemów zdrowego i szybkiego gotowania, czyli luksusowych garnków, w których żywność zachowywać ma wszystkie walory zdrowotne. Sam Remplewicz jest zagorzałym kibicem piłkarskim, wcześniej sponsorował drużynę Lecha Poznań, a obecnie Remes za 3 mln zł jest sponsorem Pucharu Polski w piłce nożnej, którego oficjalna nazwa brzmi Remes Cup. Jak wyznał tygodnikowi „Polityka”, „właśnie finalizuje umowę z Niemcami, którzy będą tu mieszkać w czasie Euro 2012”. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *