Udziałowiec IHG wzywa do fuzji

Fundusz Marcato Capital Management, który posiada cztery proc. udziałów w InterContinental Hotels Group, wydał oświadczenie, w którym wzywa do rozważenia możliwości połączenia się z którąś z konkurencyjnych sieci.

Jako potencjalnych partnerów wymienia sześć sieci: Starwood Hotels & Resorts, Marriott International, Hilton Worldwide, Wyndham Worldwide, Hyatt Hotels Corporation i Accor. W liście do udziałowców, partner zarządzający Mercato, Richard McGuire napisał: „Obecnie jest wyjątkowy i idealny moment dla IHG, aby rozważać strategiczne alternatywy. Przemysł hotelarski i otoczenie gospodarcze są w dobrej kondycji, stopy procentowe są na rekordowo niskim poziomie. Wierzymy, że byłoby zainteresowanie ze strony kilku strategicznych partnerów, a obecna sytuacja rynkowa, sprzyjająca takim ruchom może nie potrwać długo. Dlatego namawiamy zarząd IHG do natychmiastowego rozpoczęcia przeglądu strategicznych alternatyw, zanim moment na podejmowanie takich decyzji minie”. Pogłoski o przejęciu IHG, największej sieci hotelarskiej na świecie z ponad 600 tys. pokoi, pojawiają się od kilku miesięcy.

Firma zarejestrowana w Wlk. Brytanii jest łakomym kąskiem dla wielu amerykańskich graczy, dzięki temu, że po jej przejęciu mogliby przenieść swoje rozliczenia podatkowe do Anglii, w ramach popularnego zabiegu tax inversion, co umożliwiłoby im obniżenie kosztów. Fundusz Starwood Capital miał zaproponować za IHG ponad 10 mld dolarów, ale zarząd odrzucił tę propozycję. I to zaniepokoiło Marcato Capital Management, który jest jednym z większych udziałowców sieci. Fundusz uważa, że IHG nie będzie w stanie samodzielnie dostarczyć swoim właścicielom wartości porównywalnej z tą, jaką można by osiągnąć przez połączenie się z innym dużym operatorem

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *