Czas na Centra

Autor: Rafał Szubstarski
Latem ogłoszona na być lista 16 Centrów Pobytowych rekomendowanych przez UEFA dla reprezentacji narodowych biorących udział w Euro 2012. O taki status stara się około 50 polskich miast. Jednym z podstawowych wymogów jest posiadanie 4-gwiazdkowego hotelu z 60 pokojami. W większości miast takich hoteli jeszcze nie ma. Trwają więc inwestycje. Choć idą one opornie.


W tym miesiącu otwarto pierwszy ośrodek, który uznany może być za wzorcowe Centrum Pobytowe. W Opalenicy pod Poznaniem powstał hotel Remes Sport & SPA z 58 pokojami i 20 boiskami do różnych gier zespołowych. Z kolei Ostróda, która dysponuje już otwartym w ubiegłym roku hotelem Platinum (a powstają dwa następne), podpisała pod koniec marca ze spółką Euro 2012 umowę najmu, będącego jeszcze w budowie, centrum treningowego dla jednej z reprezentacji narodowych. Co oznacza, że miejsca w katalogu UEFA może być pewna. Za pewniaka uchodzi też 5-gwiazdkowy Dwór Oliwski w Gdańsku ze stadionem Lechii jako boiskiem treningowym.


W kwietniu oddany ma być do użytku obiekt hotelowy Kolna o standardzie 4-gwiazdkowym w Ośrodku Sportu i Rekreacji na przedmieściach Krakowa. Minimalne wymogi, ogłoszone przez UEFA w 2007 roku, jakie spełniać musiały Centra Pobytowe to, oprócz 4-gwiazdkowego hotelu, posiadanie trzech boisk z oświetleniem w odległości 20 min. od hotelu i lotniska w odległości godziny drogi. Dodatkowo nie mogły się one znajdować w dużych miastach. Jednak wraz z upływem czasu kryteria te łagodzono. Dlatego na rekomendację może liczyć i Remes, któremu brakuje dwóch pokoi, i Dwór Oliwski oraz Kolna, które znajdują się w dużych miastach, i Ostr [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *