Griffin kupuje Qualię

PKO BP, właściciel spółki Qualia Development, do której należą m. in. hotele Golden Tulip w Gdańsku i Międzyzdrojach, podpisał list intencyjny z funduszem zarządzanym przez Griffin Group, określający warunki sprzedaży Quali. Warunkiem zawarcia transakcji, która obejmuje również budynki biurowe przy ul. Nowogrodzkiej i Sienkiewicza w Warszawie, jest m.in. uzyskanie przez Griffin zgody UOKiK. Ostateczna sprzedaż planowana jest na przełom I i II kwartału tego roku.

– Sprzedaż aktywów nieruchomościowych i spółki deweloperskiej jest zgodna ze strategią PKO Banku Polskiego zakładającą koncentrację na podstawowej działalności bankowej – powiedział Paweł Borys, dyrektor PKO BP odpowiedzialny za strategię i inwestycje. Transakcja wpisuje się również w strategię realizowaną przez Griffin Group. – Staramy się pozyskiwać atrakcyjne nieruchomości w wyjątkowych lokalizacjach, a następnie rozwijać je tak, aby zaoferować możliwie najlepsze warunki najemcom. Szczególne znaczenie mają dla nas nie tylko budynki przy ulicy Nowogrodzkiej i Sienkiewicza, ale także inne obiekty znajdujące się w portfolio Qualii, tj. nieruchomości mieszkaniowe i hotelowe. Wiemy jak wykorzystać potencjał tych miejsc – stwierdził Piotr Belka, senior vice president w Griffin Group. Griffin to grupa inwestycyjna działająca na rynku nieruchomości w Polsce, Niemczech i na Ukrainie. Jej portfel obejmuje kilkadziesiąt nieruchomości, na które składają się obiekty biurowe, handlowe, projekty mieszkaniowe i działki inwestycyjne, m.in. Hala Koszyki i działka przy Emilii Plater w Warszawie, czy Dom Handlowy Renoma we Wrocławiu. W 2012 roku kupiła od Orbisu hotel Polonez w Poznaniu, który przerabia na

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *