Czwarta gwiazdka Novotelu Poznań Centrum

Jeden z najstarszych poznańskich hoteli – Novotel Poznań Centrum – radykalnie zmienił oblicze. Znany kiedyś przede wszystkim z organizacji bankietów dla rządowych delegacji, po remoncie stał się największym hotelowym obiektem konferencyjnym z wieloma udogodnieniami dla gości biznesowych. Hotel zyskał czwartą gwiazdkę.


Odnowiono pokoje, sale konferencyjne, restauracje i bar, przy recepcji powstał Business Club. Wszystko po to, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom gości, zwłaszcza biznesowych. Hotel dysponuje łącznie 480 pokojami. Po remoncie w każdym z nich zyskał nowoczesną aranżację, indywidualnie sterowaną klimatyzację, wygodne biurko do pracy, telefon z bezpośrednim wyjściem na miasto, minibar, szybki przewodowy i bezprzewodowy internet, także możliwość całkowitego zaciemnienia pokoju.

Z myślą przede wszystkim o klientach biznesowych, w hotelu Novotel Poznań Centrum pojawił się też zupełnie nowy rodzaj pokoi – o nazwie Executive. Na wyposażeniu tych pokoi są m.in. ekspresy do kawy Nespresso oraz stacje dokujące do iPhone’ów i iPod’ów. Dzięki nim można bez słuchawek słuchać muzyki w pokoju hotelowym. Stacje dokujące umożliwiają też doładowanie iPhona czy iPoda, jak również skorzystanie z funkcji radia lub budzika. W czasie prac w hotelu Novotel Poznań Centrum gruntownie przebudowano sale konferencyjne. Obie zostały na nowo urządzone.

Sale można łączyć i zorganizować w nich bankiet nawet na tysiąc osób – to największe pomieszczenia konferencyjne w mieście. Sale wyposażono w nowoczesny sprzęt nagłaśniający i oświetlenie, które pozwala je zaaranżować w zależności od charakteru organizowanej imprezy czy konferencji. Specjalnie dla stałych klientów korporacyjnych i VIP-ów w hotelu urządzono przeszklone pomieszczenie przy głównej recepcji. Business Club ma też własną recepcję, która daje możliwość zameldowania się w hotelu bez oczekiwania w recepcji głównej. Nowością po remoncie jest oddzielna restauracja – śniadaniowa. Jednocześnie może w niej zjeść posiłek ponad 500 osób. Szef kuchni w hotelu Novotel Poznań Centrum Rafał Borys serwuje potrawy kuchni regionalnej i międzynarodowej.

Są wśród nich również dania ekologiczne, przyrządzane w ramach nowej koncepcji kulinarnej – o nazwie NoVo. Posiłki przygotowywane są tylko ze świeżych produktów, często pochodzących z farm organicznych, nie używa się półproduktów. Novotel Poznań Centrum to największy hotel w Poznaniu, z długoletnią tradycją – dawniej znany mieszkańcom tego miasta jako Orbis Hotel Poznań. Powstał w latach 1975–1978 i przez długi czas był miejscem często odwiedzanym przez delegacje rządowe i artystów.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *