Budują w Bydgoszczy

Jesienią do użytku oddany ma być 4-gwiazdkowy Holiday Inn w Bydgoszczy. Latem ruszyć ma budowa 2-gwiazdkowego Campanile realizowanego przez Louvre Hotels i Warimpex.


Na ukończeniu jest już budowa hotelu Holiday Inn przy ulicy Grodzkiej. W hotelu, którego wykonawcą jest firma dewelopersko-budowlana Budizol z Włocławka, znajdzie się 138 pokoi oraz m.in. dwie sale konferencyjne, ponieważ hotel będzie nastawiony na wizyty biznesowe. – Potrzeba u nas hoteli – mówi Robert Łucka, dyrektor wydziału administracji budowlanej bydgoskiego ratusza „Gazecie Pomorskiej”. – A inwestycja Budizolu dodatkowo ma szansę bardzo ciekawie wpisać się w otoczenie.


Zwłaszcza że powstaje bardzo blisko rzeki. To przykład ożywiania terenów położonych nad Brdą w naszym mieście. W planach jest nadbudowanie części hotelowych pomieszczeń nad lustrem wody. Nadbudowa hotelu zawieszona nad Brdą będzie wymagała odpowiednich pozwoleń od Rejonowego Zarządu Dróg Wodnych. Inwestor zamierza też udostępnić do oglądania fragmenty XI-wiecznych wykopalisk, które zostały wydobyte z gruntu jeszcze przed budową, gdyż hotel powstaje w historycznym miejscu bydgoskiego zamku. Można byłoby je podziwiać przechodząc korytarzem po szklanym stropie hotelu. W obiekcie mają się też znaleźć apartamenty i mieszkania. Będzie to czwarty hotel Holiday Inn w Polsce i piąty obiekt 4-gwiazdkowy w Bydgoszczy. Latem ma się rozpocząć budowa 2-gwiazdkowego Campanile. Inwestor ma już zgodę na budowę. – Przedstawili bardzo ciekawy projekt. Budynek będzie miał nowoczesną bryłę.


Na pewno nie będzie to kolejna zwykła „kostka – mówi Robert Łucka „Gazecie”. – Budynek wprowadzi świeżość i na pewno architektonicznie urozmaici centrum miasta. Budowa Campanile w Bydgoszczy jest elementem szerszego planu spółki join venture Louvre Hotels (franczyza) i Warimpeksu (budowa). W ciągu najbliższych dwóch lat powstać mają pod marką hotele we Wrocławiu, Zielonej Górze i Katowicach, a do tego dwa 1-gwiazdkowe Premiere Classe we Wrocławiu i Zielonej Górze. Spółka chce też kupić działki w Gdańsku i Krakowie. Obecnie działa w Polsce osiem hoteli Campanile i jeden Premiere Classe.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *