Platinum we Wrocławiu

1 lipca we Wrocławiu otwarty zostanie 5-gwiazdkowy hotel butikowy Platinum Palace z 45 pokojami. Będzie to piąty hotel 5-gwiazdkowy w tym mieście i drugi, po otwartym jesienią ubiegłego roku The Granary, obiekt typu boutique.


Platinum Palace położony przy Powstańców Śląskich, centralnej arterii miasta, sąsiaduje z Parkiem Południowym. Chce łączyć w sobie ekskluzywność i prestiż 5-gwiazdkowego obiektu z kameralną atmosferą. W pałacowych wnętrzach zmodernizowanej rezydencji z początku XX wieku utrzymanej w stylu architektury schyłku epoki historyzmu przeszłość ma przenikać się z nowoczesnością. Historię miejsca przypominają pieczołowicie odrestaurowane unikatowe dekoracje rzeźbiarskie i sztukatorskie.


Goście znajdą je w niektórych pokojach, a także w salach restauracyjnych. W apartamentach znajdują się tarasy i balkony. – To, co łączy wszystkie pokoje, to przemyślana, funkcjonalnie zaaranżowana przestrzeń, dopracowane detale, drogie materiały i nowoczesne udogodnienia. Zaś to, co różni, jak przystało na ekskluzywny boutique hotel, to niepowtarzalna atmosfera – twierdzi dyrektor hotelu Przemysław Kuśmierski. – Z jednej strony wyjątkowo kameralny nastrój pozwala gościom przenieść się do przeszłości. Z drugiej, projekt nowoczesnego centrum konferencyjnego i luksusowego SPA przypomina, jak ważne, bo komfortowe, są współczesne rozwiązania. Na zapleczu dobudowano nową część, w której znajdują się m.in. strefa SPA & Wellness z saunami, jacuzzi oraz centrum fitness z nowoczesną salą z przeszkloną ścianą, dającą wrażenie, że ćwiczy się w samym środku parku.


W hotelu znajdują się: dwie sale restauracyjne, pierwsza – Noblige, przestronna i jasna, wykończona jest białym marmurem, druga, Marron, brązowym, sala kominkowa, bar i winiarnia, gdzie na gości czekają kolekcje alkoholi z całego świata. Restauracja Platinum Palace proponuje nowy kulinarny nurt Modern Polish Cuisine. Autorskie przepisy szefa kuchni i nowatorskie pomysły znalazły odzwierciedlenie w wyszukanym menu. Na gości biznesowych czeka centrum konferencyjne z dwoma salami konferencyjnymi. Zarówno w Sali Ivory, mieszczącej ponad 70 osób, i w mniejszej – Hebony, jak i w całym hotelu, goście mają stały dostęp do internetu. Willa zaprojektowana została dla rodziny Schoellerów, jednych z najbogatszych przemysłowców w przedwojennym Wrocławiu. Po wojnie mieściła się tam Akademia Muzyczna. Inwestorem hotelu jest spółka Roma Investments biznesmena Romana Piątkiewicza, prezesa zarządu Konsorcjum Dystrybutorów Wyrobów Tytoniowych.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *